Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Усі уроки української літератури. 5 клас - А. І. Кривобокова 2013
Аналіз фантастичного й реального, смішного і страшного, красивого і повторного в казках
Народні казки
Мета:
□ Навчальна: проаналізувати вивчені казки на предмет наявності в них елементів фантастичного, реального, смішного, страшного, красивого і потворного; визначити їхнє значення для творів.
□ Виховна: виховувати інтерес до пізнання народної мудрості, шанування традицій.
□ Розвивальна: розвивати кругозір, вміння логічно висловлювати думки та аналізувати вивчений матеріал.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання, наочність: дидактичний матеріал.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1. Забезпечення емоційної готовності до уроку
2. Перевірка домашнього завдання
Яке місце посідає у вашому житті взаємодопомога?
Чи можете ви назвати себе справжнім другом? Обґрунтуйте свою думку.
Які фантастичні елементи вивчених казок ви запам’ятали?
3. Актуалізація опорних знань
Яких персонажів вивчених казок ви вважаєте смішними? Обґрунтуйте свою думку.
Що потворного ви зустріли в цих казках?
Які елементи реальності та краси ви побачили в казках?
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
III. ОПРАЦЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Вступне слово вчителя
— Фантастичне і реальне, смішне і страшне, красиве та потворне зустрічається в казках дуже часто і саме парами, щоб чіткіше було зрозуміло, який герой належить до якої категорії. Розглянемо це на прикладах казок, які ми вже з вами встигли вивчити.
2. Аналіз фантастичного й реального, смішного і страшного, красивого і потворного в казках
Пригадайте, які з елементів належать до якого твору. Фантастичні елементи: летючий корабель; мандрівники з надприродними здібностями; сивий дідуган, який перетворив воду на горілку, а чорний хліб на білу паляницю («Летючий корабель»); здатність перекидатися на тварин та речі; здатність оживляти попіл та перетворювати його на працьовитого парубка; здатність тварин розмовляти («Ох»); чорти та їхні чарівні лиходійства («Про правду і кривду»). Реальні елементи: люди, тварини, їжа, природа (усі твори).
Смішне: подорож Марусі до пана («Мудра дівчина»); розмова щуки з окунем («Ох»); як дурень обманював царя за допомогою друзів («Летючий корабель»).
Страшне: гнів Охат («Ох»), вбивство чортами дядька («Про правду і кривду»).
Красиве: царівни («Про правду і кривду», «Ох», «Летючий корабель»); чуйність Марусі («Мудра дівчина»).
Потворне: байдужість пана («Мудра дівчина»); жадібність дядька («Про правду і кривду»); користолюбство Оха («Ох»), пихатість царя («Летючий корабель»).
3. Тренінг «Згадати все»
Визначте героя та твір за цитатою:
«Що ти таки, старий, думаєш з ним, що вже він зросту дійшов, а така недотепа — нічого робить не вміє?» (Мати, «Ох»)
Ет, що тут цієї води! Мені й на один ковток не стане». (Обпивайло, «Летючий корабель»)
«Е-е-е!.. Де ти тепер найшов правду? Нема тепер правди на світі!
Тепер скрізь одна кривда». (Дядько, «Про правду і кривду»)
«Піти б то, може, там, де наше щастя закотилося!» (Брати, «Летючий корабель»)
«Та цур тобі, я тебе і не думав кликать!» (Батько, «Ох»)
«Ходжу по світу, з біди людей виручаю». (Сивий дідуган, «Летючий корабель»)
«Загадав, щоб вона прибула до нього в гості — ні пішки, ні верхи, ні боса, ні взута, ні з гостинцем, ні з порожніми руками». (Пан, «Мудра дівчина»)
«Слухаю, чи вже позбирались до царя на обід люди». (Слухало, «Летючий корабель»)
«Куди ти підеш? Там тебе й вовки з’їдять!» (Мати, «Летючий корабель»)
«Погано, чоловіче, довго він тебе водитиме!» (Білий дід, «Ох»)
«Не втік-таки від моїх рук, вражий син!» (Ох, «Ох»)
«Треба його, вражого сина, зо світу звести, а то він мою дитину запакує!» (Цар, «Летючий корабель»)
«Коли ти, кумонько, хочеш балакати — то я і так чую! (Син у подобі окунця, «Ох»)
«Коли б я відв’язав другу, то за одним ступнем увесь би світ переступив». (Скороход, «Летючий корабель»)
«Е... я такого наробив, що там хоч що хай роблять,— не справлять» (Чорт, «Про правду і кривду»)
«Там, за сто миль, сидить на сухій грушці!» (Стрілець, «Летючий корабель»)
«Який я, таточку, гарний перстень найшла!» (Царівна, «Ох»)
«А така, що яке б душне літо не було, а тільки розкидай цю солому, то зараз де не візьметься мороз і сніг». (Морозко, «Летючий корабель»)
«Я забуваю все те, що ти мені робив. Бери собі оці два кораблі з усім добром» (Небіж, «Про правду і кривду»)
«Якась,— каже,— мужва обідрана!» (Царський лакей, «Летючий корабель»)
«Оддай, дочко, а то через нас буде нещастя чоловікові, оддай!» (Цар, «Ох»)
«Де б вона в мене взялась? Тільки води пляшка!» (Дурень, «Летючий корабель»)
«Хай той посіє цю кашу, виростить просо, скосить та натовче пшона, яким вона вигодує курчат, що виведуться з тих яєць». (Маруся, «Мудра дівчина»)
«Що тут цього хліба? Мені й на один раз поснідати не стане». (Об’їдайло, «Летючий корабель»)
4. Кросворд за мотивами казки «Ох»
По горизонталі: 1. Улюблене місце відпочинку ледачого сина. (Піч) 2. Як батьки називали сина, який нічого не хотів робити? (Ледащо) 3. Яка дівчина стала дружиною парубка? (Царівна) 4. Одне з ремесел, якого навчався син. (Шевство) 5. Скільки грошей заробив батько, коли продав сина в подобі хорта? (Триста) 6. Що виторгував циган у батька? (Недоуздок) 7. Як зветься людина, яка працює на іншу людину? (Наймит) 8. На кого перекидалися в казці і парубок, і Ох? (Півень)
По вертикалі: 1. Предмет, на який перекидався син. (Перстень)
5. Рубрика «Лист казковому персонажу»
Учні, розподілені на команди, обирають за жеребом персонажів та тематику листів до них серед таких.
1. Лист до Марусі: «Я захоплюсь твоєю мудрістю, але на твоєму місці я би вчинила так...»
2. Лист до дурня: «Гарно мати добрих друзів, але якби ти виконував завдання сам, то...»
3. Лист до Оха: «Ти злий та користолюбивий, але якби ти відпустив парубка через рік, як і обіцяв, то...»
4. Лист до дядька: «Мені здається, що якби на місці небожа був ти та підслухав чортів, то...»
Обсяг твору — близько 10 речень.
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Учитель. Як ви зрозуміли, усі ці елементи тісно пов’язані між собою, тому саме разом вони утворюють неповторний і чарівний світ казки.
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготуватися до конкурсу виразного читання казок.