Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Усі уроки української літератури. 5 клас - А. І. Кривобокова 2013
Контрольна робота. Літературна казка. Тести
Народні казки
Мета:
□ Навчальна: визначити рівень знань, вмінь та навичок учнів за допомогою запропонованих завдань.
□ Виховна: виховувати інтерес до результатів власної праці, старанність, наполегливість.
□ Розвивальна: розвивати увагу, спритність, точність, послідовність.
Тип уроку: контролю, корекції знань та вмінь.
Обладнання, наочність: тестові завдання для самоконтролю у трьох варіантах із рівними рівнями складності.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
III. ПОЯСНЕННЯ ВЧИТЕЛЯ ЩОДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
IV. ЗАВДАННЯ ДО КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
І варіант
Початковий рівень (за кожне питання — 1 бал)
1. Що хотів зробити Лис, щоб похизуватись перед товаришами («Фарбований Лис»)?
А Пофарбуватись у чудернацький колір;
Б вкрасти курку на базарі серед білого дня;
В заспівати на концерті краще за птахів;
Г обдурити всіх та стати царем.
2. Чому Недочеревик забрав Алю до Недоладії («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»)?
А Він помстився їй, що вона недомалювала йому черевика;
Б тому що вона побачила його у своїй кімнаті;
В він хотів зробити її новою королевою Недоладії;
Г вона не довела до кінця соту справу.
3. До якого різновиду Хух належала Моховинка («Хуха-Моховинка»)?
А Лісові;
Б болотні;
В степові;
Г очеретні.
Середній рівень (за кожне питання — 7 бал)
Установіть відповідність між персонажами творів та їхнім описом:
1 |
«...Народилася не ранньою весною, як всі її сестри та брати. Було тоді вже тепле, ясне, веселе літо. Її дуже жаліли й любили, але ж любили не тільки за те, що була вона манісінька, як кошенятко...» |
А |
Коза Лиска («Хуха-Моховинка») |
2 |
«...Він приходив кожний вечір — Хай чи дощ іде, чи сніг — До голодної малечі І усім приносив сміх...» |
Б |
Хуха-Моховинка («Хуха-Моховинка») |
3 |
«...маленький чоловічок у величезних чоботях із червоними шнурками...» |
В |
Недоладько («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії») |
Г |
Лоскотон («Цар Плаксій та Лоскотон») |
||
Д |
Капітан Макака («Цар Плаксій та Лоскотон») |
||
Є |
Недочеревик («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії») |
Ключ: 1 б; 2 г; 3 є.
Достатній рівень (за питання — 0-2 бали)
Виконайте одне із запропонованих завдань.
1. Охарактеризуйте наступних персонажів казки «Цар Плаксій та Лоскотон»: Плаксій, Лоскотон, Макака.
2. Що таке літературна казка? Назвіть її особливості. Наведіть декілька прикладів літературних казок, які ви прочитали.
3. Обґрунтуйте, чому важливо доводити справи до кінця (За мотивами казки «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»).
Високий рівень (за питання — 0-4 бали)
Напишіть твір-мініатюру на одну з тем:
1) «Сміх подовжує життя» (За мотивами казки «Цар Плаксій та Лоскотон»).
2) «І допиши і дочитай і з Недоладії — тікай!» (За мотивами казки «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»).
3) «Я на нім пізнався, як на фарбованім Лисі!» (За мотивами казками «Фарбований Лис»).
II варіант
Початковий рівень (за кожне питання — 1 бал)
1. Яким новим ім’ям назвався Лис після фарбування («Фарбований Лис»)?
А Марнослав;
Б Хитропліт;
В Синєслав;
Г Остромисл.
2. Як охарактеризував Недоладько країну Недоладію, щоб пояснити Алі, куди вона потрапила («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»)?
А Країна, де живуть недороблені справи;
Б країна, де живуть ледарі, які нічого не доводять до кінця;
В країна, де править Недочеревик;
Г країна, яку не встигли добудувати.
3. Чим допомогла Хуха-Моховинка злому діду-лісорубу («Хуха-Моховинка»)?
А Показала йому стару сосну, яку можна було зрубати замість її домівки;
Б врятувала його від смерті, коли його придавило зрубленою сосною;
В сховала його від лісника, який гнався за ним;
Г помирила його з онуками, які вважали його негідником.
Середній рівень (за кожне питання — 1 бал)
1. Установіть відповідність між персонажами творів та їхнім описом.
1 |
«...Якийсь дивний і страшний звір, з препоганим запахом, покритий не то лускою, не то якимись колючими гудзами, а хвіст у нього — не хвіст, а щось таке величезне і важке, мов довбня...» |
А |
Лоскотон («Цар Плаксій та Лоскотон») |
2 |
«...Вона нічого не могла доробити до кінця. Ніколи того, що їй клали в тарілку, не доїдала, того, що давали пити, не допивала...» |
Б |
Аля («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії») |
3 |
«...Голова його мов бочка, Очі — ніби кавуни...» |
В |
Хуха-Моховинка («Хуха-Моховинка») |
Г |
Лис Микита («Фарбований Лис») |
||
Д |
Плаксій («Цар Плаксій та Лоскотон») |
||
Є |
Недочеревик («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії») |
Ключ: 1 г; 2 б; 3 д.
Достатній рівень (за питання — 0-2 бали)
Виконайте одне із запропонованих завдань:
1. Охарактеризуйте таких персонажів казки «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»: Аля, Недороль, Недочеревик.
2. Що таке портрет?
3. Обґрунтуйте, які наслідки має користолюбство й ошуканство (За мотивами казки «Фарбований Лис»).
Високий рівень (за питання — 0-4 бали)
Напишіть твір-мініатюру на одну з тем:
1) «Добро вміє прощати» (За мотивами казки «Хуха-Моховинка»);
2) «Чи можу я потрапити до Недоладії?» (За мотивами казки «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»);
3) «Що зробив би я на місці Лиса Микити?» (За мотивами казками «Фарбований Лис»).
IІІ варіант
Початковий рівень (за кожне питання — 1 бал)
1. Яка приповідка пішла відтоді, коли чоловік повірив фальшивому приятелеві і дав йому добре одуритися? («Фарбований Лис») А «Я на нім пізнався, як на фарбованім Лисі»;
Б «Брехню краскою не зафарбуєш»;
В «Я на нім собаку з’їв, а то фарбований Лис»;
Г «Дивиться лисицею, а думає вовком».
2. «Ось і будинок... Але в ньому — ні вікон, не дверей. Навколо ж височіли купи сміття із недороблених речей». Кому належав цей будинок? («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»)
А Першому Недораднику; Б Недоладьку;
В Недочеревику; Г Недоролю.
3. Яка чарівна істота не згадується в казці «Хуха-Моховинка»?
А Мавка; Б лісовик;
В Хо; Г кікімора.
Середній рівень (за кожне питання — 1 бал)
Установіть відповідність між персонажами творів та їхнім описом.
1 |
«...Він був увесь перекошений і без лівого вуха, але очі його сяяли привітно й лагідно...» |
А |
Капітан Макака («Цар Плаксій та Лоскотон»); |
2 |
«...Вона була зовсім безпорадною, лежала зі спутаними ногами, голова також застромилася в поплутані мотузки, бідна не могла поворухнутись...» |
Б |
Аля («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»); |
3 |
«...Лютий посіпака, Віроломний, як змія...» |
В |
Недоладько («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»); |
Г |
Лис Микита («Фарбований Лис»); |
||
Д |
Коза Лиска («Хуха-Моховинка»); |
||
Є |
Плаксій («Цар Плаксій та Лоскотон») |
Ключ: 1 в; 2 д; 3 а.
Достатній рівень (за питання — 0-2 бали)
Виконайте одне із запропонованих завдань.
1. Охарактеризуйте таких персонажів казки «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»: Недоладько, Перший Недорадник, Недождень.
2. Що таке інтонація? Чим відрізняється мова автора від мови персонажів?
3. Обґрунтуйте, чому сміх краще ніж сльози. (За мотивами казки «Цар Плаксій та Лоскотон»)
Високий рівень (за питання — 0-4 бали)
Напишіть твір-мініатюру на одну з тем:
1) «Хто такі недоладяни?» (За мотивами казки «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»);
2) «Мій улюблений персонаж казки «Цар Плаксій та Лоскотон»;
3) «Як добрі вчинки змінюють лихих людей?» (За мотивами казки «Хуха-Моховинка»)