Вступ

Українська література 6 клас - Плани-конспекти уроків - 2014 рік

Вступ

Досвідчені вчителі пропонують своїм колегам створювати уроки разом!

Посібник серії „Конструктор уроку“ пропонує нову структуру подання методичного й дидактичного матеріалу для уроків: учитель-початківець матиме ґрунтовно розроблений план-конспект, досвідчений викладач може внести бажані зміни до будь-якого етапу уроку, ураховуючи особливості конкретного класу.

Посібник найсучаснішої структури містить шаблони планів-конспектів усіх уроків української літератури для 5 класу, складені згідно з вимогами чинної програми. Для кожного уроку вказано тему, мету, очікувані результати, зазначено теорію літератури, тип уроку, запропоновано обладнання та поетапний план заняття з необхідним наповненням.

Видання містить різні типи уроків, у тому числі виразного читання, позакласного читання, уроки контролю й корекції знань, умінь і навичок. План-конспект займає, як правило, один розворот, тому посібником зручно користуватися: увесь урок — перед очима. На сторінках залишено достатню кількість місця для внесення змін і доповнень: учитель може дописати дату проведення уроку, виховну мету, обладнання, додати дидактичний матеріал тощо. Це дає можливість скласти власний „сценарій“ уроку.

До посібника безкоштовно додається електронний диск, який містить матеріали до уроків, структуровані за розділами: „Матеріали для вчителя“, „Матеріали для учнів“, „Наочні матеріали“. На диску також є календарно-тематичний план і такі самі шаблони планів-конспектів уроків, як і в друкованому посібнику. Кожен із цих компонентів можна роздрукувати окремо один від одного або зробити єдиний документ із необхідними складовими (етапами й формами роботи, наочним матеріалом тощо) у текстовому редакторі Microsoft Word.

Відеоінструкцію з користування диском розміщено на сайті www.ranok.com.ua: на головній сторінці зайдіть у вкладку „Навчальна література“, далі — у розділ „Категорії товарів“, потім натисніть кнопку „Конструктор уроку. Інструкція з користування“.

У розділі „Матеріали для вчителя“ подано відомості, потрібні для пояснення нового матеріалу, інформацію про життя й творчість письменників, а також повний комплекс дидактичного й наочного наповнення для роботи на уроці: різноманітні проблемні й творчі завдання, таблиці, літературні диктанти та ігри, кросворди тощо.

Розділ „Матеріали для учнів“ містить роздавальний матеріал, який має бути в учня перед очима: тексти завдань для самостійної роботи, шаблони таблиць, які слід заповнити, повідомлення різної тематики, тестові завдання для контрольних робіт. Учитель може роздрукувати ці матеріали в потрібній кількості.

Розділ „Наочні матеріали“ містить ілюстрації, таблиці, схеми, пам'ятки тощо. їх можна роздрукувати для використання на уроці або, за певної технічної можливості, спроектувати на екран. „Матеріали для вчителя“ або „Матеріали для учнів“, які потребують графічного унаочнення (наприклад, зразок виконання завдання), супроводжуються відповідним посиланням на розділ „Наочні матеріали“.

На диску, що додається до посібника, є також потрібні вчителеві бланки звітності:

• графік проведення контрольних робіт;

• рейтинг навчальних досягнень учнів за І та II семестри;

• аналіз виконання контрольної роботи;

• звіт про виконання навчальних планів і програми за І і II семестри та за весь навчальний рік.

Якщо є потреба здати на перевірку вашу розробку уроку, то роздрукуйте конспект відповідного уроку або зробіть копію запропонованого шаблону в посібнику, внесіть корективи на полях,— і ваш конспект готовий для перевірки.

З посібником серії „Конструктор уроку“ працювати легко й зручно. Відтепер на підготовку до уроку ви витрачатимете лише 15 хвилин.

Успіхів вам у роботі!