ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Всі публікації щодо:
Українка Леся

Українська література 6 клас - Конспекти уроків - Посібник для вчителя - 2015 рік

Леся Українка. Співець. Значення мистецтва у житті людини

Мета: ознайомити школярів із віршем Лесі Українки "Співець", допомогти розкрити зміст поезії "Співець", з’ясувати художню своєрідність твору; розвивати навички виразного читання, уміння висловлювати власні думки і враження від прочитаного; виховувати любов до природи, рідного краю, естетичні почуття.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: портрет Лесі Українки, підручник, ілюстрації до твору.

Мистецтво змиває пил повсякденності з душі.

Пабло Пікассо

Мистецтво надає крила і підносить далеко-далеко!

Антон Чехов

ХІД УРОКУ

I. Організація початку уроку.

Привітання, перевірка стану готовності учнів до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Виразне читання окремими учнями поезії "Тиша морська".

2. Окремі учні характеризують образ ліричної героїні, висловлюють власні роздуми про неї.

3. Презентація намальованих учнями ілюстрацій до вірша "Тиша морська".

III. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок.

Методичний прийом "Сніжна грудка".

Учитель указує на школяра і говорить: "Слово!", учень називає слово, яке стосується вивченої на попередньому уроці теми. Далі вчитель звертається до іншого школяра і говорить: "Речення!". Цей учень називає речення з названим словом. Третій формулює запитання до цього речення, четвертий дає відповідь на це запитання і т. д.

Наприклад.

Слово: Волинь.

Речення: Волинь — рідний край Лесі Українки.

Питання: Яка стихія захоплювала поетесу, яка виросла серед волинських лісів?

Відповідь: Леся Українка захоплювалася морем.

IV. Повідомлення теми, мети та очікуваних результатів уроку.

1. Слово вчителя.

Слово Лесі Українки — золота скарбниця української літератури. Своє життя й талант вона присвятила рідному краєві та боротьбі проти зла і неправди. Вона — справжня донька України. Любов’ю до рідної землі пройнята її поетична спадщина.

2. Учні записують тему уроку в зошити.

V. Мотивація учіння.

1. "Методика одного речення".

Учні зачитують і коментують зміст епіграфів уроку.

2. Методичний прийом "ЗХД" ("Знаю — хочу дізнатися — дізнався").

Учні у формі таблиці з трьох стовпчиків записують інформацію із цієї теми: 1 стовпчик — що їм відоме з теми, 2 — мотивація навчальних досягнень (що очікують дізнатися), 3 — запис у кінці уроку узагальнень з цієї теми.

Знаю

Хочу дізнатися

Дізнався




VI. Сприйняття та усвідомлення учнями нового матеріалу.

1. Словникова робота.

На дошці записані слова і їх лексичне значення.

Багрянії — густочервоний, криваво-червоний, пурпуровий колір.

Порання — ранкова.

Натури краса — краса природи.

Красити — прикрашати.

Чарівливий — чарівний.

Зальотна — прилітна.

Вільготна — тут: волога.

Дріада — вічнозелені кущики; листочки темно-зелені, шкірясті, квітки білі.

Огнистий — вогняний.

2. Виразне читання вчителем поезії "Співець".

3. Обмін враженнями від прочитаного твору.

— Чому твір має назву "Співець"?

— Яку картину змальовує поетеса на початку твору? Що милує око і чарує слух ліричної героїні?

— Які почуття переживає героїня від споглядання краси природи?

— Що спричинило зміни в природі? Зачитайте рядки вірша.

— Що тепер відчуває лірична героїня? Зачитайте рядки поезії на підтвердження своїх думок.

— Які рядки вірша виражають стурбованість ліричної героїні долею рідного краю? Зачитайте їх.

— Чого прагне лірична героїня?

— Визначте головну думку вірша. (Жодна людина не має права зраджувати свою Батьківщину, а навпаки, має присвячувати їй свій талант і життя.)

— Як ви гадаєте, кого зображує авторка в образі солов’я? (Поета.)

— Що уособлює в творі пишна, квітуча троянда? (Україну.)

— Чи легко було зламати силу і прагнення Лесі Українки, як це сталося із солов’єм і трояндою? (Леся Українка запевняє читачів у тому, що ніякі сили не примусять її відмовитись від патріотичного обов’язку — служити Батьківщині й рідному народові.)

4. Робота в парах. Складання міні-паспорта вірша "Співець".

Автор

Леся Українка

Назва твору

"Співець"

Жанр твору

поезія

Тема

Роздуми над призначенням поета і поезії у долі народу.

Головна думка

Жодна людина не має права зраджувати свою Батьківщину, а навпаки, має присвячувати їй свій талант і життя.

Художні засоби

Епітети: багрянії зорі, порання роса, ясним самоцвітом, весняним привітом, троянда розкішна, співець чарівливий, вечірньої зорі, осінь холодная, осінь вільготна, година сумна, холоднеє… проміння, теплий вітрець, край рідний, огнистого слова, крила… солов’їні.

Метафори: займались… зорі, грала… роса, палала троянда, спускається нічка, місяць… кида проміння.

Порівняння: пролетів, немов пташка зальотна, весняний той час; вітер зітха, мов дріада сумує.

Уособлення: соловейко… співав, осінь… панує.

5. "Мозкова атака".

Учитель. Яке значення має мистецтво в житті людини? Відповідь запишіть у формі гронування.

VII. Узагальнення та систематизація знань.

Другий етап роботи з таблицею "ЗХД".

Учитель. Заповніть останню колонку таблиці, узагальнивши отриману інформацію на уроці.

Після повідомлення учнів про те, що вони дізналися нового на уроці, учитель з’ясовує, на які запитання діти не отримали відповіді, і або скеровує учнів до джерела інформації, або сам відповідає на запитання.

VIII. Підбиття підсумків уроку.

1. Слово вчителя.

Леся Українка була тим соловейком, який голосно співав своєму народові. Її життя було цією дивною піснею, яка залишилася назавжди в поезіях відомої поетеси. Тому країна наша не залишилася самотньою. Вона зберігає скарби своїх талановитих дітей.

2. Оцінювання роботи учнів на уроці.

IX. Повідомлення домашнього завдання.

1. Обсяг домашнього завдання для обов’язкового виконання: виразно читати поезію "Співець", вміти пояснювати зміст твору.

2. Обсяг домашнього завдання для виконання за бажанням:

для учнів високого рівня навченості: скласти сенкан на тему "Мистецтво";

для учнів достатнього рівня навченості: передавати зміст вірша "Співець" прозовою мовою (у художньому стилі).







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit