Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Винниченко Володимир
Українська література 6 клас - Конспекти уроків - Посібник для вчителя - 2015 рік
Щедрий на добро внутрішній світ героя. Федько як особистість
Мета: продовжити роботу над аналізом програмового твору В. Винниченка "Федько-халамидник", зокрема характеристики щедрого на добро головного героя твору як особистості; визначити роль художніх засобів у творі; знаходити портрет, пейзаж, діалоги; розвивати вміння учнів формулювати основну думку оповідання, висловлювати своє ставлення до зображуваного; розвивати логічність у мисленні, пам’ять, увагу, кмітливість; формувати кругозір, світогляд учнів; виховувати почуття пошани до української літератури, мистецтва слова, повагу до творчості В. Винниченка; прищеплювати риси доброти, чуйності, мужності, відповідальності за доручену справу.
Тип уроку: урок формування вмінь та навичок.
Обладнання: портрет В. Винниченка, підручник, картки для індивідуальної роботи.
ХІД УРОКУ
I. Організація початку уроку.
Привітання, перевірка стану готовності учнів до уроку.
II. Актуалізація та корекція опорних знань, умінь, навичок.
"Клоуз-тест".
Учитель. Продовжте речення.
1. Федько і Толя — головні герої оповідання… ("Федько-халамидник").
2. Федьків батько працював у… (друкарні).
3. Батько карав Федька за шкоду, а потім давав за правду… (гроші).
4. Федько не любив… (видавати друзів).
5. Федько часто віднімав у хлопців… (паперових зміїв).
6. "Камінь, а не дитина! Сибіряка якийсь…» — так характеризує Федька… (мати).
7. Хлопці домовилися прогуляти заняття у школі, щоб подивитися на… (льодохід).
8. "Як перейду, даси мені свій ножик, що з кістяною ручкою", — сказав… (Федько Толі).
9. Федько і Толя побилися об заклад, чи… (зможе Федько перейти по крижинах річку).
10. Федько вперше збрехав, щоб… (виручити Толю).
11. "… я вірю тобі, я знаю, що ти ніколи не брешеш…», — сказав Федькові… (батько Толі).
12. Толя навіть не засмутився, коли не стало Федька, а побіг гратися… (з чижиком, якого забрав у Федькової матері).
III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.
Учні записують тему уроку в зошити.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Обмін враженнями про найцікавіший епізод.
Учитель. Який епізод вам запам’ятався найбільше? Чому?
2. Дискусійне обговорення змісту оповідання "Федько-халамидник".
— Чи сподобався головний герой оповідання? Чи справді невиправним, безвідповідальним розбишакою був Федько?
— Як пояснити ставлення батьків до витівок сина? Чи любили вони Федька? Хто більше розумів його — батько чи мати?
— Чому Федько залучав панича Толю до ігор у своїй ватазі?
— Чому Толя всю провину звалював на Федька?
— Які почуття заволоділи Толею, коли він узявся повторити перехід Федька через крижини? А які — Федьком, коли він уперше в житті сказав неправду?
— Коли найвиразніше розкривається суть людської особистості Толі і коли — Федька?
V. Первинне застосування нових знань.
1. Методика "Щоденник подвійних нотаток".
Кожна пара учнів отримує від учителя картку із цитатною характеристикою персонажів оповідання. Працюють спочатку індивідуально, потім у парі. Аркуш зошита ділять навпіл: у перший стовпчик записують цитати, запропоновані вчителем; у другу — свої міркування щодо кожної цитати.
1 пара — образ Федька.
2 пара — образ Толі.
Федько |
Толя |
Це був чистий розбишака-халамидник. Там шибку з рогатки вибив; там синяка підбив своєму "закадишному" другові. Спокій був його ворогом…. перший по силі на всю вулицю. Руки в кишені, картуз набакир, іде, не поспішає…. він раптом вертається і віддає змія. Федько брехати не любить. Не любить також Федько товаришів видавати. — Нещастячко ти моє! — І за що мене Бог покарав таким сибірякою…. а Федька кладуть на стілець і луплять. — А давай об заклад, що перейду на той бік. А Федько справді щось надзвичайне виробляв на річці. — Ловкий хлопчак, що й говорити. — Ну й шибеник! — зітхав хто-небудь. Оце молодець, так молодець. — Толю, Толю! — кричав Федько. — Подай мені палицю свою… Я вилізу. Федько відвів очі від Толі, похилився і тихо сказав: — Повів. |
Толя був син хазяїна того будинку, де вони жили. Це була дитина ніжна, делікатна, смирна. Він завжди виходив на двір трошки боязно… соромливо посміхався своїми невинними синіми очима. … бідненький Толя приходив додому задрипаний, подраний, з розбитим носом. Мати про Толю: "То дитина благородна, ніжна, а ти (про Федька) мужичня, "мурло ти репане". Толя тихенько хреститься й блідне. Толі холодно й страшно. Він сходить з ґанку і обережно йде до хлопців. Ніжні випещені ніжки його спотикаються… Увечері Толя хворий, гарячий лежить у постелі… Толя був увесь закутаний в шарфики… Оченята йому були якісь чудні, не то винуваті, не то злякані. Толя розтерявся… Толі зробилося страшно… ноги ослабли, сковзались по льоду. Але крижину в цей час підбило до берега і Толя, як стріла, вилетів з неї. — Папочко!.. Мамочко!.. Я не винен!.. Йому було цікаво подивитись, як будуть ховати Федька-халамидника. Толя одійшов од вікна, перекрутився на одній нозі й побіг гратися з чижиком. |
2. Асоціативний розподільний диктант.
Учитель. Визначте, які риси характеру притаманні Федькові, які — Толі.
Покірний, спритний, чесний, бешкетливий, плаксивий, непередбачуваний, безсердечний, правдивий, делікатний, справедливий, лицемірний, вірний у дружбі, мужній, пихатий, боягуз, сміливий, підлий.
VI. Самостійне застосування учнями знань.
1. Мовна розминка.
Учитель. Заповніть дві колонки таблиці зі словами-антонімами, які характеризують героїв твору.
Федько |
Толя |
Добро |
|
Брехня |
|
Боягузтво |
|
Чесність |
|
Негативний |
|
Активний |
|
Альтруїст |
|
Світло |
|
Антипатія |
|
Понурий |
|
Відвертий |
|
Винний |
|
Грубий |
|
Негідний |
|
Жвавий |
|
Кволість |
|
Людяність |
|
Духовний |
2. Методичний прийом "Видиме-невидиме".
Учитель. Отже, Федько і Толя — дві різні людини.
— Що говорять про Федька? (Розбишака-халамидник, босявка, сибіряка, пробийголова, шибеник, ірод, ловкий хлопчик, молодець.)
— Що говорять про Толю? (Дитина ніжна, делікатна, смирна.)
— Що ми побачили за масками?
Висновок учителя. Отже, за маскою ми побачили, як ховається зло і яке беззахисне добро. Потрібно добрий пуд солі з’їсти, щоб розібратися, де є добро, а де зло. Тому спершу думайте, а тоді робіть.
3. Робота з таблицею "Удаване і справжнє в героїв оповідання "Федько-халамидник".
Федько |
||
Удаване |
Справжнє |
|
Жорстокість |
Сила волі |
|
схильність до збитків, розбою |
мужність |
|
байдужість до болю, небезпеки |
доброта |
|
порядність |
||
благородство |
||
Толя |
||
Удаване |
Справжнє |
|
Смирність |
Егоїзм |
|
делікатність |
підлість |
|
гідність |
жорстокість |
|
слухняність |
схильність до провокацій |
|
непорядність |
||
невдячність |
||
обмовляння іншого |
||
VII. Підбиття підсумків уроку.
1. Метод "Прес".
Учитель. Яка людина могла б вирости з Федька, а яким у майбутньому став Толя?
2. Оцінювання роботи учнів на уроці.
VIII. Повідомлення домашнього завдання.
1. Обсяг домашнього завдання для обов’язкового виконання: скласти план прочитаного оповідання.
2. Обсяг домашнього завдання для виконання за бажанням:
♦ для учнів високого рівня навченості: розказати про один день життя Федька від його імені;
♦ для учнів достатнього рівня навченості: з’ясувати ставлення автора до головних героїв оповідання.