Всі публікації щодо:
Воронина Леся
Нестайко Всеволод
Стельмах Ярослав

Українська література 6 клас - Розробки уроків - Р. Орищин - 2017 рік

Контрольна робота № 5 (твір-роздум). Пригоди і романтика (твори В. Нестайка, Я. Стельмаха, Лесі Ворониной)

Мета: учити письмово створювати власні висловлення, підпорядковувати їх темі та основній думці, добирати мовні засоби відповідно до стилю й типу мовлення; розвивати усне мовлення школярів, логічне мислення; прищеплювати вміння аргументовано відстоювати власну точку зору, спростовувати помилкові твердження; виховувати зацікавлення творами української літератури.

Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок.

Засоби навчання: тексти творів В. Нестайка, Я. Стельмаха, Лесі Ворониної, учнівські ілюстрації до них.

Перебіг уроку

І. Установчо-мотиваційний етап.

Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку.Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.II. Операційно-пізнавальний етап.

Оголошення теми твору (спроектовано на дошку).

«Кожна пригода — до мужності дорога, а мрія у кожного в серці живе». (за вивченими творами В. Нестайка, Я. Стельмаха, Лесі Ворониної).Слово вчителя.

Завдання сьогоднішнього уроку — письмово висловити свої думки на тему «Кожна пригода — до мужності дорога, а мрія у кожного в серці живе». Нагадаю, що тип мовлення твору — роздум. Як відомо, цей тип спричиняє певні труднощі, адже у своїх творах учні часто збиваються на переказ змісту твору, не висловлюючи свого враження від прочитаного. Завдання твору-роздуму — дати відповідь на запитання чому?.
Самостійне складання учнями плану твору.Написання учнями твору.

Написання твору на чернетці.

Редагування твору і переписування його начисто.


III. Контрольно-рефлексивний етап.

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

— Як ви оцінюєте свою роботу на уроці? роботу класу?

— Що ви взяли для себе на майбутнє із сьогоднішнього уроку?IV. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання.

— Підготувати виразне читання улюбленої гуморески.— Випереджувальне завдання: учні-біографи готують повідомлення та презентації про життя Уласа Самчука; учні-літературознавці — розповідь про роман «Волинь»; учні-декламатори — виразне читання фрагментів твору; учні-художники — ілюстрації до першого розділу роману (орієнтовний матеріал — у конспекті наступного уроку).

На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.