Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Розробки уроків української літератури в 6 класі - Л. М. Фурман 2014
Емма Андієвська «Казка про яян». «Я» і зовнішній світ, «я»; та інші люди
Всі публікації щодо:
Андієвська Емма
Мета: продовжувати роботу над твором Емми Андієвської «Казка про яян», охарактеризувати образ яянина, хлопця-пастушка, опрацювати зміст твору, його виховне і повчальне значення; вдосконалювати вміння виразно читати казки;
розвивати культуру зв’язного мовлення, пам’ять, логічне мислення, творчу уяву, вміння грамотно висловлювати думку; виховувати непримиренність до зла, жорстокості; прищеплювати доброту, почуття милосердя, повагу до літніх людей, друзів
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Обладнання: портрет письменниці, збірки її творів, репродукції її картин; дидактичний матеріал
Перебіг уроку
Ніколи не будьте спрямовані лише на своє «Я», зберігайте в собі чистоту помислів дитинства, і доля вам віддячить новими відкриттями, повнотою буття.
Е. Андієвська
I. З'ясування емоційної готовності до уроку
Інтерактивна вправа «Обмін побажаннями»
Я бажаю тобі…
(Діти бажають один одному того, що б найбільше хотіли б побажати собі)
II. Актуалізація опорних знань
1. Учні зачитують написаний твір за казкою-притчею Емми Андієвської «Казка про яян» на тему «Я у країні Яянії».
2. Бесіда за питаннями:
- Де народилася письменниця? (У Донецьку)
- Куди згодом переїхала сім’я? (до Вишгорода під Києвом)
- З якого року письменниця мешкає за кордоном? (З 1943 р.)
- Де вона зараз живе? (У Мюнхені)
- Яке мистецтво близьке Е. Андієвській? (Мистецтво слова та пензля)
III. Мотивація навчальної діяльності
- Діти, напишіть на листочках власне ім’я. З чим воно асоціюється? Наприклад, Алінка - малинка. Прочитайте ззаду наперед (акнилам). Що воно могло б позначати і в мові якого народу уживалося б? (Дивовижна, японське)
- Які почуття виникли у вас під час цієї роботи?
(Захоплення, радості, незвичайності, зацікавленості)
- Ми не випадково розпочали розмову про ім’я, адже дуже цікавим і незвичним є ім’я Яян у казці-притчі Емми Андієвської.
- Поміркуйте, якій людині можна дати ім’я Яян?
(Людині, яка народилася останньою в році, егоїстичній людині, плаксуну-вередуну)
- Сьогодні на уроці ми продовжуємо знайомство з «Казкою про яян» Емми Андієвської.
IV. Оголошення теми й мети уроку
V. Сприйняття та засвоєння учнями нового матетіалу
- Цікаво, чи уважно ви прочитали казку?
В цьому нам допоможе літературний диктант.
Літературний диктант
1. Головний персонаж казки був … (пастушком)
2. Пастушок перестрибував зі скелі на скелю, шукаючи … (козу)
3. Козопас впав у … (провалля)
4. Хлопчина побачив міст із … (вулицями і вежами)
5. У місті було веж … (сім)
6. Серед мешканців міста з пастушком заговорив … (дід)
7. Яяни харчувалися … (своїм я)
8. Яяни не могли вимовити слова … (ти)
9. Щоб вийти з міста, потрібно було … (відкрити браму)
10. Слово, яке потрібно було сказати брамі … (ти)
11. Пастушок посадив діда на. (плече)
12. Коли відкрилася брама, хлопчик відчув за спиною … (мішок, наповнений самоцвітом)
(Взаємоперевірка)
Бесіда за текстом
- Чому пастушок упав у глибочезне провалля? (Посковзнувся, коли перестрибував зі скелі на скелю за козою, що відбилася від решти)
- Куди потрапив пастушок? (До великого міста)
- Чим було особливе це місто? (Складалося з вузьких довгих веж, що їх кожен будує на свій лад)
- До кого звернувся пастушок? (До найближчого чоловіка)
- Як відповів чоловік? (Навіть не глипнув у його бік)
- Чому лише один дід почув пастушка? (Немощі здолали)
- А ми завжди чуємо інших? Що нам заважає? А як ви розумієте слова з Біблії: «Стукайте, і вам відчинять».
- У чому полягає проблема яянів? (Нікого не слухають, бо самі все знають, уміють, і то найкраще)
- Чи видалася вам казка незвичайною? Якщо так, то в чому її незвичайність?
- Уявіть себе на місці пастушка. Чи так само ви вчинили б? Якщо ні, то як саме?
- Якби ви були пастушком, то що зробили б із мішком самоцвітів? (Не забувайте, що ви пастушок скелястої країни)
- А що б ви зробили з мішком самоцвітів як людина, що живе в сучасній Україні?
- Чим особлива ця казка? (Має чітко виражений навчальний характер)
- Чого нас навчає «Казка про яян»? (Роби добре і не чекай плати, бо вона буде. А якщо щиро робиш, то діамант одержиш. Цей діамант - слово «дякую»)
«Торбинка незнайомих слів». Словникова робота
Кельма - будівельний інструмент, лопатка.
Гузир - місце, де зав’язано мішок.
Бляшанка - банка із жесті.
Опали немощі - напала слабість.
Брама - міські ворота.
Насельники - мешканці, жителі.
Глипнув - глянув.
Літературна вікторина Робота в парах
Вибіркове читання. Робота з ключовими фразами
Завдання: зверніть увагу на ключові фрази та доповніть їх, скориставшись текстом, поясніть зміст.
а) «Кожен яян знає тільки своє «я», і тому запитань іншої людини не чує»;
б) «Ніхто не може догодити яянові, бо тільки він сам усе знає і вміє»;
в) «У сі тут харчуються власним «я», «я» кожного із яян таке невичерпне»
Характеристика образів твору
Завдання: охарактеризуйте дійових осіб твору (реальних та фантастичних), доповнивши таблицю відповідями.
Персонажі твору |
Ключові слова |
Приклади з твору |
Яяни - уявні істоти (фантастичні).
1. Яянинові ніхто не може догодити, бо тільки він сам усе знає і вміє, і то найкраще.
2. Усі харчуються власним «я».
Старий - один із яянів (реальний, фантастичний).
1. Я - чужинець, справжнім яянином так і не став.
2. Я не пристосований до іншого світу.
Пастушок - може бути кожний із нас (реальний).
1. Козопас обійшов майже усе місто, але ніхто в його бік навіть не глянув.
2. Садовлячи старого на плечі, пастушок мовив: «Я хочу, аби ти дихнув світлим повітрям за межами веж».
Брама - внутрішній світ кожного (уявний - переносне значення).
Вельмишановна брамо, чи була б ти така ласкава й випустила нас на волю, бо тільки ти можеш нас випустити.
Метод «Мікрофон»
- Чи зустрічали ви у житті людей, подібних до яянів, що зосереджені лише на собі?
- Чи є у вас часточка від яяна? (Така часточка є в кожного, але найкращі духовні якості переважають)
- Який висновок можна зробити з цієї історії?
(1. Стався до людей так, як би ти хотів, щоб ставилися до тебе.
2. Добре братство миліше, ніж багатство.
3. Людина без друга, як ліва рука без правої)
- Як розкрита тема добра у творі?
(Тема важливості творення добра людиною без очікування результату. Добро, за Андієвською, є шляхом самореалізації людини)
VI. Рефлексія. Підсумок уроку
1. Складання сенканів. Робота за варіантами
Орієнтовне виконання
Добро |
Зло |
Безкорислива, безмежне |
Убивче, руйнівне |
Облагороджує, надихає, звеличує |
Занапащує, гнобить, знищує |
Його треба творити постійно |
Воно спустошує людську душу |
Істина |
Неволя |
2. Запишіть у зошити 3 речі (факти, поняття, явища), які були новими; 2 - що видалися цікавими, незвичними; 3- що зможете використати в майбутньому
VI. Оцінювання учнів
VII. Домашнє завдання
Скласти за «Казкою про яян» колаж, ребус. Прочитати казку «Говорюща риба».