Всі публікації щодо:
Гаврош Олександр
Розробки уроків - Українська література 7 клас - 2015 рік
ІВАН СИЛА (ІВАН ФІРЦАК) — УТІЛЕННЯ НЕПЕРЕМОЖНОГО ДУХУ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, ЙОГО ДОБРОТИ Й ЩИРОСТІ
Мета:
✵ навчальна: продовжувати роботу над твором О. Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили». поглибити відомості учнів про Івана Фірцака як утілення непереможного духу українського народу;
✵ розвивальна: розвивати вміння характеризувати образи героїв, уміння висловлювати власні міркування про необхідність серйозного ставлення до здоров'я, до спорту, до чесності у спортивних змаганнях;
✵ виховна: формувати життєствердний настрій, оптимізм, бажання розвивати своє тіло, здобувати спортивні перемоги, досягати вершин у житті.
Обладнання: підручник, портрет О. Гавроша, фотографії Іван Фірцака.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
IV. ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАВДАНЬ
Конкурс «Ерудит».
1. Пригадаймо, де Іван Сила відкрив у собі нові можливості. (У цирку)
1. Легко розігнуть підкову,
щоб скрутити в бублик знову. (Силачі)
2. Спритно зайчика за вуха
він дістане з капелюха. (Фокусник)
3. У руках — гнучкі жердини,
а канат — замість стежини. (Канатохідці)
4. Що під руку попадає,
догори усе злітає. (Жонглер)
5. Лясне батіжком — за мить
лев на вухах вже стоїть. (Дресирувальник)
6. Насмішити він зуміє
всіх, хто жарти розуміє. (Клоун)
Кросворд
Сформулюйте питання до слів у заповненому кросворді.
Бліцопитування ланцюжком
Перший учень ставить коротке питання другому. Другий — третьому, і так до останнього учня. Час на відповідь — кілька секунд, учитель має право зняти питання, яке не відповідає темі або недостатньо коректне. Кожен учень має право відмовитись від участі в бліцтурнірі, тому, щоб процедура не зірвалася, учитель з’ясовує наперед, хто з учнів хотів би взяти участь у цій дії.
Прийом «Моя теза».
Учні записують одним реченням на аркуші паперу головну ідею твору. Після цього згруповуються в пари й кожен учасник повинен за 45 секунд переконати партнера, що саме його теза важливіша за іншу. А далі пара на таких саме умовах переконує іншу про важливість уже їхньої спільної тези.
Міні-вікторина
1. Пригадати вітання/прощання, де згадано про здоров’я.
(«Здоровенькі були». «Дай, Боже, здоров’я». «Доброго Вам здоров’я».
«Здрастуйте». «Бувайте здорові». «Йдіть здорові». тощо).
2. Робота в парах. Згадати прислів’я про здоров’я.
♦ Держи ноги в теплі, голову в холоді, живіт у голоді — не будеш хворіти, будеш довго жити.
♦ Держи голову в холоді, ноги в теплі — проживеш довгий вік на землі.
♦ Було б здоров’я — все інше наживемо.
♦ Здоровому все здорово.
♦ Старому та слабому годи, як малому.
♦ Найбільше багатство — здоров’я.
♦ Як нема сили, то й світ не милий.
♦ На похиле дерево і кози скачуть.
♦ Плохеньке порося і в Петрівку мерзне.
♦ Світ великий — було б здоров’я.
♦ Подивись на вид та не питай про здоров’я.
♦ Здоров’я маємо — не дбаємо, а втративши — плачемо.
♦ Як на душі, так і на тілі.
♦ Бережи одяг, доки новий, а здоров’я, доки молодий.
♦ Весела думка — половина здоров’я.
♦ У здоровому тілі — здоровий дух.
Бесіда з учнями
♦ Розкажіть про дитинство Івана Сили.
♦ Чому Іван змушений був піти до цирку?
♦ Хто підтримував головного героя?
♦ Назвіть сучасних силачів України.
♦ Чому українці пишаються своїм видатним земляком?
♦ Чому О. Гаврош наполягає на тому, що його твір — це казка?
Робота зі схемою
Реальне у творі |
Фантастичне у творі |
|
|
Прийом «вузька спеціалізація».
Опис прийому. Учні на основі прочитаного тексту повісті отримують завдання переказати його з точки зору людини певної спеціалізації (спортивного тренера, директора цирку, агента поліції).
Робота з таблицею
Іван Сила |
|||
Зовнішні риси |
Цитата з тексту |
Риси вдачі |
Цитата з тексту |
|
|
|
|
V. ПІДСУМОК УРОКУ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
► Дочитати твір.