Книга для вчителя. Конспекти уроків з української літератури для 7 класу - Хомич Я. Ю 2012

Василь Симоненко «Перехожий». Проблема індивідуальності і натовпу

Всі публікації щодо:
Симоненко Василь

МЕТА. Познайомити учнів з поезією Василя Симоненка «Перехожий», розкрити зміст образу перехожого; розвивати вміння виразно і вдумливо читати поезію, аналізувати її, дискутувати про проблему індивідуальності і натовпу; виховувати почуття власної гідності, бажання самореалізуватися.

ХІД УРОКУ

І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

1. Виразне читання поезії Василя Симоненка «Гей, нові Колумби й Магеллани».

2. Бесіда.

- Що ви пам’ятаєте про Ліну Костенко?

- Що спільного у долі Ліни Костенко і Василя Симоненка?

- Чи були вони схожі на ліричного героя поезії Василя Симоненка «Гей, нові Колумби й Магеллани»?

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, ЗАВДАНЬ УРОКУ.

ІІІ. СПРИЙНЯТТЯ І ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ.

1. Виразне читання поезії В. Симоненка «Перехожий».

2. Бесіда.

- Пригадайте, що називається алегорією.

- Поясніть алегоричний образ перехожого.

- Чому вірш присвячено Ліні Костенко?

- Порівняйте ходу творця і людей із натовпу.

- Які художні засоби використав Симоненко, описуючи ходу перехожого?

- Коли всі помітили перехожого? Як поставилися люди до того, що «спіткнувсь чоловік»?

- Зверніть увагу на мовлення героїв. Чому автор використовує розмовний стиль?

- Що приховується за словами людей? Як вони ставляться до того, хто не схожий на більшість?

- Поясніть метафору «Трохи в футбола пограли словами, обсмакували чужу біду».

- Чи зломила недоброзичливість людей перехожого?

- Що означає «натхненно творити ходу»?

- Яка головна думка поезії?

IV. ПІДСУМКИ УРОКУ.

Гра-дискусія.

Клас ділиться на дві групи. Одна група доводить, інша спростовує думку: «Краще бути індивідуальністю, ніж одним із натовпу»

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

Твір «Мій улюблений вірш В. Симоненка».