Українська література 7 клас. Плани-конспекти уроків - Паращич В. В. 2010

Тематичне оцінювання за темами «Вступ», «З пісенних скарбів», «Про далекі минулі часи»
Про далекі часи

Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок з метою їхньої корекції; розвивати логічне та образне мислення, пам’ять, уміння виділяти головне, висловлювати своє судження з приводу прочитаного, пов’язувати його із власним життєвим досвідом; виховувати на основі ідей вивчених творів кращі людські якості, естетичні смаки.

Обладнання: тести й тестові завдання, виставка учнівських ілюстрацій до вивчених творів.

Теорія літератури: мистецтво, його види і функції; соціально-побутові

пісні, їх види; коломийки; пафос твору; історична повість; сюжет.

ХІД УРОКУ

I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

III. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.

2. Виконання контрольної роботи.

І варіант

І — II рівні

(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, яка з пісень є чумацькою:

а) «Ой у степу криниченька»;

б) «Ой на горі та й женці жнуть»;

в) «Стоїть явір над водою».

2. Продовжіть речення.

Сюжет — це...

* Тут і далі див. також видання: В. В. Паращич. Українська література.

7 клас: Комплексний зошит для контролю знань (для шкіл з українською мовою навчання).— X.: Вид-во «Ранок», 2009.

3. Укажіть, які із цих функцій не характерні для мистецтва:

тренувальна

пізнавальна

естетична

лікувальна

виховна

накопичувальна

механічна

III рівень

(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Схарактеризуйте головного героя повісті І. Франка «Захар Беркут», висловивши своє ставлення до нього.

2. Визначіть ідейно-художній зміст жартівливих коломийок. (Що засуджують, схвалюють і за допомогою яких художніх засобів.)

IV рівень

(Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.)

Напишіть твір-мініатюру «Чого навчає нас історична повість І. Франка «Захар Берут»».

II варіант

І — II рівні

(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, який із творів є козацькою піснею:

а) «Дозвілля молоді»;

б) «Стоїть явір над водою»;

в) «Ой у степу криниченька».

2. Продовжіть речення.

Коломийки — це...

3. Укажіть, які з цих понять не є видами мистецтва:

живопис

фігурне катання

театр

йога

хореографія

музика

шахи

III рівень

(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Схарактеризуйте героя повісті І. Франка «Захар Беркут» Тугара Вовка, висловивши своє ставлення до нього.

2. Зробіть короткий аналіз вивченої напам’ять народної соціально-побутової пісні.

IV рівень

(Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.)

Напишіть твір-мініатюру «Як історична повість «Захар Беркут» І. Франка пов’язана з нашим часом».

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити твори Т. Шевченка, вивчені в попередніх класах.







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.