Всі публікації щодо:
Голобородько Василь
Підпалий Володимир
Сосюра Володимир
Українська література. Конспекти уроків. 8 клас. І семестр - А. М. Гричина 2016 рік
КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 3 З ТЕМИ «ТВОРЧІСТЬ В. ПІДПАЛОГО, В. ГОЛОБОРОДЬКА, В. СОСЮРИ». ТЕСТУВАННЯ
Мета: за допомогою запропонованих завдань виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із вивченої теми, закріпити їх; розвивати увагу, пам'ять, уміння застосовувати здобуті знання під час виконання завдань; виховувати впевненість у своїх знаннях, бажання мати високі результати своєї праці.
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
ІІІ. ПОЯСНЕННЯ ВЧИТЕЛЕМ СТРУКТУРИ ТЕМАТИЧНОЇ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
Контрольна робота містить три основних блоки: біографічний, ідейно-художній, творчий.
Біографічний блок містить вісім питання, які стосуються життєвого та творчого шляху В. Підпалого, В. Голобородька, В. Сосюри. Загальна кількість можливих балів — 4.
Ідейно-художній блок перевірить ваші знання щодо ідейно-художнього аналізу вивчених поезій. Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал. Максимально за цей блок питань можна отримати 4 бали.
У творчому блоці запропоновано теми для творчої роботи, яку оцінюють 4 балами.
IV. ЗАВДАННЯ ДЛЯ ТЕМАТИЧНОЇ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
І варіант
І. Біографічний блок
1. Хто із вивчених вами поетів народився на Донбасі?
А В. Сосюра, В. Голобородько.
Б В. Підпалий, В. Голобородько.
В В. Підпалий, В. Сосюра.
2. Хто здобував освіту в Київському університеті імені Т. Г. Шевченка?
А В. Підпалий, В. Голобородько.
Б В. Підпалий, В. Сосюра.
В В. Голобородько, В. Сосюра.
3. Хто у своїй творчій діяльності займався перекладом?
А В. Підпалий.
Б В. Голобородько.
В В. Сосюра.
4. Хто із митців писав новели та елегії?
А В. Сосюра.
Б В. Підпалий.
В В. Голобородько.
5. Хто за свою літературну діяльність був удостоєний Національної премії імені Тараса Шевченка?
А В. Сосюра.
Б В. Голобородько.
В В. Підпалий.
6. Хто був найяскравішим представником творчого напрямку «тихої лірики».
А В. Голобородько.
Б В. Сосюра.
В В. Підпалий.
7. Про кого сказала поетеса Л. Костенко: «Замість нього залишились вірші, замість нього залишилось світло, яке ми зараз відчуваємо».
А В. Сосюру.
Б В. Голобородька.
Г В. Підпалого.
8. Хто із названих письменників, не належить до поетів-шістдесятників?
А В. Стуст.
Б В. Голобородько.
Г С. Жадан.
ІІ. Ідейно-художній блок
1. Метафори: «гаї синіють». «щастя синіє у душі…». «осіяють роки». «синіє поле». «хмарки летять». використано у творі:
А «Васильки».
Б «Зимовий етюд».
В «Дощ».
Г «. Бачиш: між трав зелених.».
2. Установіть відповідність.
Назва твору |
Віршований розмір |
1 «Васильки». |
А Хорей |
2 «Любіть Україну». |
Б Амфібрахій |
3 «Зимовий пейзаж». |
В Дактиль |
4 «З дитинства: дощ». |
Г Ямб |
Д Верлібр |
3. Образ вітру, печальних пелюстків, синьої тишини наявний у вірші:
А «Осінь». В. Сосюри;
Б «Зимовий етюд». В. Підпалого;
В «… Бачиш: між трав зелених.». В. Підпалого.
Г «Васильки». В. Сосюри.
4. Установіть відповідність.
1 2 3 4 |
Назва твору «Наша мова». В. Голобородька «Васильки». В. Сосюри «Любіть Україну». В. Сосюри «З дитинства: дощ». В. Голобородька |
А Б В Г Д |
Ідея твору Утвердження любові до життя, рідного дому, батьків, рідного краю; радості життя в єднанні з природою Возвеличення кохання — смисл життя кожної людини Уславлення ролі мови, її значимості у житті нашого народу; гордості українців за свою мову Возвеличення любові українців до рідного краю, заклик любити рідну землю Возвеличення материнської любові |
ІІІ. Творчий блок
Напишіть твір на одну із запропонованих тем:
✵ Над чим змушує замислитися поезія Василя Голобородька?
✵ Загальнолюдський зміст поезій В. Сосюри.
✵ Мальовничість та музикальність поезій В. Підпалого.
ІІ варіант
І. Біографічний блок
1. Хто за свою літературну діяльність був удостоєний премії імені Григорія Сковороди?
А В. Голобородько.
Б В. Сосюра.
В В. Підпалий.
2. За який вірш В. Сосюра зазнав найгостріших звинувачень у націоналізмі?
А «Любіть Україну».
Б «Васильки».
В «Осінь».
3. Хто належить до поетів-шістдесятників?
А В. Підпалий.
Б В. Голобородько.
В В. Сосюра.
4. Про творчість якого письменника в Україні майже не з’являлися матеріали, а лише за кордоном?
А В. Підпалого.
Б В. Сосюру.
В В. Голобородька.
5. Хто захоплювався українським фольклором та опублікував кілька розвідок?
А В. Сосюра.
Б В. Голобородько.
В В. Підпалий.
6. Звідки родом поет В. Підпалий?
А Полтавщина.
Б Донеччина.
В Черкащина.
7. Кому належать слова: «Одним із мотивів, які спонукали мене звернутися до верлібру, був намір писати так, щоб кожен вірш мав неповторний малюнок, неповторний ритм».
А В. Голобородькові.
Б В. Сосюрі.
В В. Підпалому.
8. Кого за успішну першу збірку поезій відзначено літературною премією імені Василя Симоненка?
А В. Підпалого.
Б В. Голобородька.
В В. Сосюру.
ІІ. Ідейно-художній блок
1. Визначте римування поезії «Васильки». В. Сосюри:
А паралельне; Б кільцеве;
В перехресне; Г верлібр.
2. Установіть відповідність.
Уривок |
Художній засіб |
|
1 |
«Вечір, мов казка, над Україною, казка, як вечір, аж синьо в очах…». |
А Метафора |
Б Порівняння |
||
2 |
«І синіє щастя у душі моїй». |
В Анафора |
3 |
«Любіть Україну!..». |
Г Повтори |
4 |
«Хто пасеться / хто набігається / хто |
Д Риторичне звертання |
нахитається». |
3. Вільним називається вірш, у якому:
А вільний порядок слів;
Б неримовані рядки;
В багато засобів художньої виразності;
Г римовані рядки.
4. Установіть відповідність.
Назва поезії |
Вид лірики |
1 «Васильки». |
А Патріотична |
2 «Любіть Україну». |
Б Інтимна |
3 «Осінь». |
В Філософська |
Г Пейзажна |
ІІІ. Творчий блок
Напишіть твір на одну із запропонованих тем:
✵ Чим привабила мене поезія Василя Голобородька.
✵ Цінність творчого доробку В. Підпалого.
✵ Загальнолюдський зміст поезій В. Сосюри.
Відповіді до контрольної роботи
I варіант
Біографічний блок: 1 А) 2 А) 3 А) 4 Б) 5 Б) 6 В) 7 Г) 8 Г).
Ідейно-художній блок: 1 А) 2.1 А) 2 Б) 3 Г) 4 Д) 3 А) 4.1 В) 2 Б) 3 Г) 4 А).
II варіант
Біографічний блок: 1 В) 2 А) 3 А) 4 А) 5 Б) 6 А) 7 А) 8 Б).
Ідейно-художній блок: 1. В) 2.1 Б) 2 А) 3 Д) 4 В) 3. Б) 4.1 Б) 2 А) 3 Г).
V. ПІДСУМОК УРОКУ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ