Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Українська література 8 клас - Плани-конспекти - В. В. Паращич 2010
Урок № 13. «Слово про похід Ігорів». Сюжет, особливості композиції
З давньої української літератури
Всі публікації щодо:
Давня українська література
Мета: ознайомити учнів із сюжетом та особливостями композиції давньоруської пам’ятки; розвивати навички виразного читання, переказування й коментування сюжету «Слова...»; виховувати почуття патріотизму, захоплення художнім словом, естетичний смак.
Обладнання: ілюстрації до твору, різні видання «Слова...», переклади та переспіви.
Теорія літератури: сюжет, композиція.
Хід уроку
I. Оголошення теми й мети уроку
II. Мотивація навчальної діяльності школярів
Вступне слово вчителя.
Ніхто не скаже про художній твір краще, ніж сам цей художній твір. На сьогоднішньому уроці ми спробуємо насолодитися красою поетичного слова давньоруської пам’ятки, перлини українського ліро-епосу «Слово про похід Ігорів».
III. Актуалізація опорних знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання.
1) Розповідь учнів про історію відкриття давньоруської пам’ятки, основні гіпотези авторства, історичну основу, переклади та переспіви, твори митців, яких надихнуло «Слово...».
2) Огляд ілюстрацій.
2. Проблемне запитання.
— Хто може вважати твір «Слово...» більше «своїм» — російський, український чи білоруський народ? Чи варто «ділити» твір?
IV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
1. Виразне читання «Слова про похід Ігорів».
2. Словникова робота за питаннями учнів.
3. Зауваження щодо прочитання твору.
На перший погляд, усе просто й зрозуміло, особливо в перекладі, але майже кожне слово містить якусь таємницю. Наприклад, фразу «то розтікався він мислю по древу» розуміють як розлогу, поширену оповідь співця Бояна. А літературознавець і мовознавець А. Л. Ярещенко, ґрунтуючись на етимологічних дослідженнях доводить, що «мисль» — це старослов’янська назва білки. Отже, виходить протилежне — не розлога оповідь, а швидка, прудка, як білка.
4. Обмін враженнями про твір.
5. Евристична бесіда.
— Які частини у творі ви б виділили?
— На що ви звернули найбільшу увагу?
— Який із виразів здався незрозумілим, який — цікавим, а який — красивим?
— Назвіть дійових осіб твору.
— Які образи-символи, узагальнені образи ви б виділили? Чому? (Який образ пов’язує усі частини твору?)
— Сформулюйте головну думку твору.
V. Закріплення знань, умінь та навичок
Розшифруйте й прокоментуйте висловлення В. Бєлінського про «Слово...».
Відповідь. «Слово...» — прекрасна запашна квітка слов’янської
народної поезії, гідна уваги, пам’яті і пошани.
VI. Підбиття підсумків уроку
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
— Продовжіть речення (за вибором):
«Незважаючи на всі очікування, ...»
«Я не очікував (очікувала), що ...»
«Знайомство з визначною давньоруською пам’яткою стало для
мене...»
VII. Домашнє завдання
Навчитися виразно читати, переказувати, аналізувати «Слово...»; підготувати ілюстрації.