Українська література 8 клас - Плани-конспекти - В. В. Паращич 2010
Урок № 24. Тематичне оцінювання. «Слово про похід Ігорів», поетичні твори Т. Шевченка, І. Франка
Світ української поезії
Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали
Мета: визначити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою оцінювання і корекції; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення восьмикласників, уміння висловлювати власні судження з приводу прочитаних творів та проблем, що в них порушуються; виховувати любов до поезії, естетичний смак, почуття патріотизму.
Обладнання: тестові завдання, портрети письменників, виставка книжок, ілюстрацій.
Теорія літератури: філософська лірика, силабо-тонічне віршування, рими, стопи, віршований розмір, історична поема.
Хід уроку
I. Оголошення теми й мети уроку
II. Основний зміст роботи
1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
2. Виконання учнями тестових завдань.
Варіант І
Початковий та середній рівні (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1) Ярославна у «Слові про похід Ігорів» — це
а) дружина Святослава;
б) дружина Ігоря;
+в) дружина Всеволода.
2) Допишіть речення.
Силабо-тонічним називається віршування ...
3) Визначте «третє зайве», поясніть чому ви обрали цей твір. «Ой тир шляхи широкії»;
«Минають дні, минають ночі»;
+ «Іван Вишенський».
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
1) Визначте тему, ідею, віршовий розмір поезії Т. Шевченка «Думи мої, думи мої».
2) Складіть план до характеристики Івана Вишенського з однойменної поеми І. Франка.
Високий рівень
(Повна, змістовна, правильна відповідь оцінюється в 5 балів.) Виконайте одне із завдань.
А. Напишіть невеликий твір на тему: «У чому краса і привабливість давньоруської пам’ятки «Слово про похід Ігорів»?
Б. З’ясуйте, як вирішується проблема вибору у пам’ятці давньоруської літератури «Слово...», творах Т. Шевченка та І. Франка.
Варіант II
Початковий та середній рівні (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1) Про роль поета і поезії, громадянську позицію Т. Шевченко не писав у вірші:
+ а) «Ой три шляхи широкії»;
б) «Думи мої, думи мої»;
в) «Минають дні, минають ночі».
2) Допишіть речення.
Для віршування характерні ...
3) Визначте «третє зайве», поясніть чому ви обрали саме цей твір.
«Слово про похід Ігорів»
«Іван Вишенський»
+ «Минають дні, минають ночі»
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
1) Визначте тему, ідею віршовий розмір поезії Т. Шевченка «Мені однаково...».
2) Складіть план до характеристики князя Ігоря зі «Слова про похід Ігорів».
Високий рівень
(Повна, змістовна, правильна відповідь оцінюється в 5 балів.) Виконайте одне із завдань.
А. Напишіть невеликий твір на тему: «У чому художня привабливість поеми І. Франка «Іван Вишенський»?
Б. З’ясуйте, як втілюється ідея патріотизму в «Слові...» та творах Т. Шевченка, І. Франка.
III. Підбиття підсумків уроку
IV. Домашнє завдання
Підготуватися до уроку за творчістю Лесі Українки.