Українська література 8 клас - Плани-конспекти - В. В. Паращич 2010

Урок № 60. Тематичне оцінювання. «Проза М. Коцюбинського, О. Назарука, В. Дрозда»
З української прози

Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали

Мета: актуалізувати знання учнів та узагальнити навчальний матеріал, оцінити рівень засвоєності навчального матеріалу; розвивати пам’ять, логічне та образне мислення; вміння висловлювати власне судження та обґрунтовувати їх; виховувати почуття людської гідності, вольові якості характеру, прагнення до збереження та виявлення індивідуальності.

Обладнання: портрети письменників, виставка їх книжок, ілюстрації до творів; тестові завдання у двох варіантах.

Теорія літератури: повість та її різновиди — історична, химерна; оповідання; художній образ, художні засоби.

Хід уроку

I. Оголошення теми й мети уроку

II. Мотивація навчальної діяльності школярів

Вступне слово вчителя.

Українська проза багата й різноманітна. Ми мали змогу ознайомитися лише з дуже невеликою її часткою. Виконуючи сьогоднішню контрольну роботу ви ще раз пригадаєте твори М. Коцюбинського, О. Назарука, В. Дрозда, глибше усвідомите їх ідейно-художній зміст, порушені проблеми, висловите про них свої міркування. Тож успіхів вам!

III. Основний зміст роботи

1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.

2. Написання контрольної роботи.

Варіант І

Початковий та середній рівні (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. «Прій» В. Дрозда — повість, у якій розповідається:

+ а) про неповторний світ юності, вічне й швидкоплинне в житті людини;

б) про усвідомлення необхідності особистої свободи, красу глибокого почуття кохання;

в) про усвідомлення історичного духовного багатства народу, сильні особистості.

2. Опис гори Афон подається у творі:

а) «Дорогою ціною» М. Коцюбинського;

+ б) «Роксоляна» О. Назарука; в) «Ирій» В. Дрозда.

3. Допишіть речення.

Історична повість — це ...

Достатній рівень

(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Складіть план до характеристики образу Соломії, героїні повісті М. Коцюбинського «Дорогою ціною», коротко напишіть про своє ставлення до неї.

2. Назвіть алегоричні образи творів В. Дрозда, розкрийте один з них.

Високий рівень

(Повна, правильна, обґрунтована відповідь оцінюється в 5 балів.) Напишіть невеликий твір на одну з тем:

«Краса кохання утворах «Дорогою ціною» М. Коцюбинського та «Роксоляна» О. Назарука» або «Про який Ирій я мрію» («Мій Ирій»).

Варіант II

Початковий та середній рівні (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Повість «Дорогою ціною» має сюжет:

а) історико-героїчний;

+ б) пригодницько-романтичний; в) алегорично-химерний.

2. Проблеми людини в суспільстві, її знеособлення, свободи й неволі, особистості й натовпу, дійсності й мрії порушуються у творі:

+ а) «Білий кінь Шептало» В. Дрозда;

б) «Ирій» В. Дрозда;

в) «Дорогою ціною» М. Коцюбинського.

3. Допишіть речення.

Химерна повість — це ...

Достатній рівень

(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Складіть план до характеристики образу Роксоляни, напишіть коротко про своє ставлення до героїні.

2. Назвіть символічні образи повісті М. Коцюбинського «Дорогою ціною», розкрийте один із них.

Високий рівень

(Повна, правильна, обґрунтована відповідь оцінюється в 5 балів.) Напишіть невеликий твір на одну з тем:

«Неповторність особистості, індивідуальності у творах В. Дрозда» або «Якби Соломія не загинула».

IV. Підбиття підсумків уроку

V. Домашнє завдання

Повторити вивчений матеріал.







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.