ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Українська література 9 клас. Плани-конспекти уроків для шкіл з російською мовою навчання - В. В. Паращич 2009

«Слово о полку Ігоревім». Образи твору, його художні особливості
Прадавня українська література

Всі публікації щодо:
Оригінальна світська література

Тема. «Слово о полку Ігоревім». Образи твору, його художні особливості.

Мета: допомогти учням усвідомити ідейно-художні особливості колективних, збірних та індивідуальних образів твору; розвивати навички характеристики героїв, їх співставлення, визначення, обґрунтування єдності змісту та форми; виховувати почуття патріотизму, шанобливе ставлення до культурних надбань народу, естетичний смак.

Обладнання: різні видання твору, ілюстрації до нього, портрети князів, твори живопису та музики за мотивами «Слова..».

Теорія літератури: колективний герой, художні образи, художні засоби.

ХІД УРОКУ

I. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

Вступне слово вчителя.

Ми вже говорили про те, що «Слово о полку Ігоревім» — найвидатніша пам’ятка давньоукраїнської і світової культури, яка містить багато загадок, таємниць, досі не з’ясованих ученими. Ось, наприклад, давайте поміркуємо над фразою «Як хотів кому пісню творити, Розтікався мислю по дереву». Перше, що спадає на думку, — йдеться про розлогу, повільну й поширену оповідь співця Бояна. А відомий харківський літературознавець і мовознавець А. Л. Ярещенко, спираючись на етимологічні дослідження, стверджує, що «мисль» — це старослов’янська назва білки.

На сьогоднішньому уроці ми й розглянемо цей і багато інших парадоксів, його значення для розвитку української та світової літератур.

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

«Хвилинка мудрості».

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

Інтерактивна гра ««Так» чи «Ні»».

(Відповіді учні дають лише словами «так» чи «ні», кожна правильна оцінюється в 1 бал; проводиться за методикою літературного диктанту; перевіряється в парах під керівництвом учителя.)

1) Боян — «Соловій наш давній». (Так.)

2) Князь Ігор хоче напитися шоломом води з Волги. (Ні.)

3) «Чорнії тучі з моря йдуть, хотять прикрити чотири сонця» — це гіпербола. (Ні.)

4) Гзак і Кончак допомогли Ігорю втекти з полону. (Ні.)

5) Всеволод славно загинув у битві з половцями. (Так.)

6) Воїни князя Ігоря — християни. (Так.)

7) Князь Святослав взяв у полон половецького хана Кобяка. (Так.)

8) «Упали стяги Ігореві» після місяця запеклих боїв із половцями. (Ні.)

9) Дружина Ігоря Ярославна рано плаче в Путивлі. (Так.)

10) Тікати з полону Ігореві допомагала сама природа. (Так.)

11) «Землі раді, городи веселі», тому що князь Ігор повернувся з перемогою. (Ні.)

12) Головна думка «Слова…» — уславлення краси рідної природи. (Ні.)

IV. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота в групах.

I група характеризує образ князя Ігоря.

II група характеризує образ Всеволода.

III група характеризує образ Ярославни.

IV група характеризує образ Святослава.

V група характеризує колективний, узагальнений образ Руської землі. (Характеристики підтверджуються цитатами з твору.)

2. Повідомлення про результати роботи в групах.

(Учні записують висновки в зошити.)

Орієнтовні висновки

Ігор — хоробрий, відважний, не звертає уваги на забобони, погані прикмети; рішучий, іде на виручку братові; кмітливий (зумів утекти з полону). Разом із тим самовпевнений, нерозважливий, славолюбний.

Всеволод — хоробрий, вправний воїн, вірний у дружбі й братстві; також нерозсудливий.

Ярославна — щира вірна дружина, поетична натура, просить природу допомогти її чоловікові, сама ладна чайкою полетіти до коханого чоловіка, щоб підтримати його; уособлення всіх руських жінок.

Руська земля — красива, гармонійна, вільнолюбна, підтримує своїх синів, хоч часто й нерозважливих, застерігає їх.

3. Пошукова робота.

✵ У творі багато афористичних висловів, які узагальнюють мудрість героїв, автора. Знайдіть їх і прокоментуйте.

(Лучче ж би протятим бути,

аніж полоненим бути.

***

О Руська земле, уже за горами єси! ккк

***

Ні хитрому,

Ні скритному,

Ні чаклуну спритному —

Суда Божого не минути.

* * *

Хоть і тяжко тій голові бути без пліч —

Зле тілу без голови.

та ін.)

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

Завдання учням.

✵ Поєднайте приклади художніх засобів «Слова…» з їх визначеннями.

віщий, хороброму вправні

звертання

Ніч, стогнучи йому грозою, птиць збудила

антитеза

браття, Дніпре, земле, княже

синоніми

і скочив, і помчав, і полетів

метафора

уже упала хула на хвалу, уже вдарило насилля на волю

епітети

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

✵ Продовжіть речення.

«Мене вразили слова…»

«Я відчув (ла) естетичну насолоду від…»

««Слово о полку Ігоревім» для мене.»

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготуватися до тематичної контрольної роботи.







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit