Українська література 9 клас. Плани-конспекти уроків для шкіл з російською мовою навчання - В. В. Паращич 2009
Тематична контрольна робота. «Давня література. Життя і творчість І. Величковського, Г. Сковороди. Нова українська література»
Нова українська література (кінця XVIII - перших десятиліть XIX ст.)
Всі публікації щодо:
Величковський Іван
Сковорода Григорій
Тема. Тематична контрольна робота. «Давня література. Життя і творчість І. Величковського, Г. Сковороди. Нова українська література»*.
Мета: актуалізувати й узагальнити знання учнів, виявити їх рівень з метою контролю та корекції; розвивати пам’ять, зв’язне мовлення, вміння виділяти головне, висловлювати власні судження й обґрунтовувати їх; на прикладах позитивних ідеалів вивчених творів виховувати кращі людські якості.
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах.
Теорія літератури: ренесансова література, барокова поезія, курйозна, зорова поезія, акровірш, афоризм, основні напрями і стилі, роди і жанри літератури, класицизм, реалізм, романтизм.
* Учитель також може використати видання: Паращич В. В. Українська література. 9 клас (для російських шкіл): Комплексний зошит для контролю знань. — Х. : Вид-во «Ранок», 2009.
ХІД УРОКУ
І. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
ІІ. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
2. Написання учнями контрольної роботи.
Варіант І
Початковий та середній рівні (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1. До козацьких літописів належать:
А «Літопис Самовидця»;
Б «Початковий літопис»;
В «Галицько-Волинський літопис»;
Г «Київський літопис».
2. Яка головна думка вірша Г. Сковороди «Всякому місту — звичай і права»?
А засудження губителів природи, нищителів культури в місті;
Б уславлення кращих людських якостей — розуму, совісті, працьовитості;
В уславлення національних героїв України — Б. Хмельницького та ін. ;
Г осуд державних правителів.
3. Допишіть речення.
Ознаками ренесансової літератури є…
4. Які літературні стилі й напрями притаманні новій українській літературі кінця XVIII — початку ХІХ ст. ?
Д о с т а т н і й р і в е н ь
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
1. Зробіть короткий аналіз епіграм І. Величковського.
2. Передайте зміст і головну думку, «силу» однієї з байок Г. Сковороди.
В и с о к и й р і в е н ь
(Повна, правильна, грамотна відповідь оцінюється в 4 бали.) Виконайте одне із завдань.
А Складіть тези до повідомлення «Значення нової української літератури кінця XVIII — початку XIX ст. для розвитку української літератури».
Б Напишіть твір за афоризмом Г. Сковороди «З усіх утрат утрата часу найтяжча».
Варіант ІІ
П о ч а т к о в и й т а с е р е д н і й р і в н і
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1. «Літопис Самовидця», «Літопис Гр. Грабянки» описують події часів:
А князівської України;
Б козацької доби;
В татаро-монгольської навали;
Г період Руїни.
2. Хто у вірші Г. Сковороди «Всякому місту — звичай і права» протиставляється за своїми поглядами на життя:
А бідні й багаті люди;
Б розумні та нерозумні люди;
В чесні і нечесні, непорядні люди;
Г сміливі й боязливі люди.
3. Допишіть речення.
Ознаками барокової літератури є.
4. Напишіть, якими є особливості нової української літератури кінця XVІІІ — початку ХІХ ст. щодо літературних стилів.
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
1. Зробіть короткий аналіз курйозних віршів І. Величковського.
2. Передайте зміст і головну думку однієї із притч Г. Сковороди.
В и с о к и й р і в е н ь
(Повна, правильна, грамотна відповідь оцінюється в 4 бали.)
Виконайте одне із завдань.
А Складіть тези до повідомлення «Значення давньої літератури XIV-XVIII ст. для розвитку української літератури».
Б Напишіть твір за афоризмом Г. Сковороди «Любов виникає з любові; коли я хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю».