Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Українська література 9 клас. Плани-конспекти уроків для шкіл з російською мовою навчання - В. В. Паращич 2009
І. П. Котляревський. Огляд життя і творчості, історія написання поеми «Енеїда»
Нова українська література (кінця XVIII - перших десятиліть XIX ст.)
Всі публікації щодо:
Котляревський Іван
Тема. І. П. Котляревський. Огляд життя і творчості, історія написання поеми «Енеїда».
Мета: детально ознайомити учнів із життям і творчістю письменника, допомогти учням з’ясувати роль і місце І. Котляревського в літературному процесі; розвивати вміння школярів робити висновки літературознавчого характеру; виховувати допитливість, інтерес до художнього читання, повагу до видатних людей — гордості нації.
Обладнання: портрет письменника, ілюстрації до його біографії, книжкова виставка різних видань творів.
Теорія літератури: пародія, бурлеск, травестія, поема.
ХІД УРОКУ
І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
Аналіз виконання контрольних робіт.
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ
Слово вчителя.
Біографія видатної людини — найчастіше сама як захоплююча книга. Уявіть собі: військовий командир, дипломат, учитель, письменник, чиновник — і все це стосується Івана Петровича Котляревського. З творчістю письменника ми вже знайомилися у восьмому класі. За кожним із названих занять — ледь не детективна історія, героїчний подвиг чи невтомна праця, наснажена великим гуманізмом. Ось про це й піде мова на сьогоднішньому уроці.
III. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
«Хвилинка мудрості».
IV. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Міні-лекція вчителя з елементами бесіди.
— Пригадайте, що ви знаєте про І. П. Котляревського, які його твори читали?
— У зв’язку з чим ми згадували ім’я Котляревського на попередніх уроках?
Ми говорили про незвичайні історії та факти, пов’язані з життям і творчістю славного полтавця Івана Петровича Котляревського. Нагадаємо про них.
— Навчаючись у Полтавській духовній семінарії, Котляревський вивчив стародавні мови — старогрецьку, латину, сучасні йому німецьку й французьку, читав в оригіналі твори античних авторів — Верґілія, Горація, Овідія.
— Семінаристи прозивали його «римачем», бо він умів майстерно підбирати до всього дотепні рими.
— Перебуваючи на військовій службі, завдяки своєму дипломатичному талантові домігся того, щоб сорок тисяч татарських кіннотників перейшло на бік російського війська; вороже місто здалося без жодного пострілу; хоч був штабним офіцером, сам водив бійців в атаку, отримав орден Анни та інші нагороди за бойові подвиги.
— Написав три частини поеми «Енеїда», які розійшлися серед читачів ще в рукопису; видавець Парпура надрукував їх у Петербурзі без відома автора.
— Замість подяки за військові заслуги Котляревського ганяють за півтори тисячі кілометрів по полках, а потім і зовсім звільняють з армії, бо хоробрий офіцер виступав проти жорстокості й несправедливості щодо повсталих киян-ополченців, задунайських козаків, яким за допомогу обіцяли землю, а дали батогів.
— Захопився театральним мистецтвом, сам грав комічні ролі; став директором Полтавського театру. Написав п’єси «Наталка Полтавка» та «Москаль-чарівник», які популярні серед читачів та глядачів і до цього часу.
— За сумлінне виконання обов’язків попечителя богоугодних закладів нагороджений діамантовим перснем.
— Як дворянин мав дві родини кріпаків, але відпустив їх на волю, викликавши велике незадоволення місцевих поміщиків.
— На пам’ятник Котляревському збирала кошти вся Україна, а відкриття монументу перетворилося на загальнонаціональне свято пошанування великого українця.
2. Самостійна робота з підручником
(Учні побіжно читають статтю підручника про І. Котляревського, виділяють інші цікаві факти його біографії.)
3. Виразне читання.
(Учні зачитують уривки з повісті І. Пільгука «Грозовий ранок» про І. Котляревського. Див. Додаток до уроку № 24.)
4. Слово вчителя.
Пригадайте античну легенду про Троянську війну, падіння Трої. Одному з троянців, Енею, олімпійські боги доручили високу місію: попливти у мандри, знайти нову землю й заснувати там Рим. Пригоди й подвиги цього героя лягли в основу поеми Верґілія «Енеїда» (за зразком «Іліади» та «Одісеї» Гомера) як підґрунтя «божественного» походження Римської імперії.
Котляревський, взявши античний сюжет, наповнив його національним змістом. Він «переодягнув» українських поміщиків, чиновників, козаків у троянців, у небожителів; показав український побут XVIII ст., звичаї, традиції українців, починаючи від характерів, обрядів до ігор, пісень, танців, їжі та одягу. «Переодягання» французькою мовою — травестія. Отже, твори, де воно використовується, називаються травестійними.
У Верґілія поема носить героїчний характер. Котляревський переробив її на жартівливо-сатиричну пародію, тобто бурлеск.
Бурлеск — жанр гумористичних творів, комічний ефект у яких досягається або тим, що героїчний зміст викладається навмисне вульгарно, грубо, зниженою мовою, або, навпаки, тим, що про буденне говориться «високим стилем».
(Учні роблять записи до літературознавчих словничків.)
Таким чином, Котляревський створив бурлескно-травестійну поему.
До речі, й до нього багато хто з письменників переробляв поеми Верґілія «Енеїда», але український твір вийшов цілком оригінальним і зажив слави на довгі віки. Про це добре сказав поет В. Сосюра:
Ітак, як ми, як з нами це було,
Над книжкою твоєю «Енеїди»
Нащадок схилить радісне чоло.
«Енеїда» І. Котляревського складається із шести частин (а не з 12-ти, як у Верґілія). Оскільки твір писався близько тридцяти років, то і тональність його змінювалася — від насмішкувато-сатиричної до героїко-патріотичної (під впливом подій Вітчизняної війни 1812 року).
У поемі Котляревського є цілком оригінальні картини «пекла», де мучаться пани, чиновники і всі, хто неправедно жив, та «раю», куди автор помістив знедолених та скривджених за земного життя.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
Виконання учнями тестового завдання.
✵ Заповніть пропуски у висловлюванні Олеся Гончара, обравши відповідні за змістом слова.
Два століття … на світі безсмертний автор «Енеїди» й «Наталки-Полтавки», поет, веселий мудрець, в якому мовби … оптимізм народу, його дужий, . смуткові дух, патріотичне чуття, обдарованість, моральна чистота.
А росте … застиг … не зрозумілий;
Б думає … відчувся … не збережений;
В живе. уособився. не підвладний;
Г готує … допоміг … не кращий.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
✵ Продовжіть речення.
«Найбільше мене вразив той факт…»
«Котляревський для мене…»
«Я зрозумів (зрозуміла)…»
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Знати біографію письменника. Розпочати підготовку до реалізації проекту ««Енеїда» І. Котляревського — «енциклопедія українського життя XVIII ст.» (М. Рильський)».
ДОДАТОК ДО УРОКУ № 24
Грозовий ранок
(Уривок)
Йшов 1806 рік, рік російсько-турецької війни. Уже сутеніло, коли човен з групою озброєних військових причалював до правого берега Дунаю, що, прорізуючи широку долину, ніс свої води до Чорного моря. Мерехтіли міріади зірок на Чумацькому Шляху…
Серед військових на човні виділявся широкоплечий чорнявий капітан. Він подав знак сусідові — і той сколихнув тишу приглушеним, але дужим «пугу!». На цей погук із прибережних хащів висипали озброєні задунайські козаки. Широкоплечий ступив з човна на берег — і зразу стало видно, який він високий і стрункий. Січовики оточили гостей і повели їх у вибалок до курінного. Коли капітан підійшов до багаття, вогонь освітив його приємне, трохи подзьобане віспою, довгасте обличчя з високим чолом над чорними бровами і такими ж чорними, сповненими розуму й вогню, очима, з виразною, трохи лукавою усмішкою. Від багаття назустріч новоприбулому ступив курінний. Привітавшись, вони назвали себе. І тоді один з козацької ватаги, що почув прізвище капітана, запитав:
— Чи не той ви Котляревський, що «Енеїду» скомпонував?
— Той самий.
— Так це ти, батьку наш! — скрикнув і став читати напам’ять:
Еней був парубок моторний І хлопець хоть куди козак…
А закінчивши уривок, вигукнув: «Отакого б нам, браття, за кошового отамана!»
І. Пільчук