Українська література 9 клас. Плани-конспекти уроків для шкіл з російською мовою навчання - В. В. Паращич 2009

Тематична контрольна робота. «Творчість Марка Вовчка і Пантелеймона Куліша»
Літературний процес 40-60-х рр. XIX ст. Вступ

Всі публікації щодо:
Вовчок Марко
Куліш Пантелеймон

Тема. Тематична контрольна робота. «Творчість Марка Вовчка і Пантелеймона Куліша»*.

Мета: актуалізувати й узагальнити вивчене; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю та корекції; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, уміння аналізувати художні твори, порівнювати свої думки щодо прочитаного, аргументувати їх; виховувати кращі людські якості.

*Учитель також може використати видання: Паращич В. В. Українська література. 9 клас (для російських шкіл): Комплексний зошит для контролю знань. — Х. : Вид-во «Ранок», 2009.

Обладнання: тестові завдання у двох варіантах.

Теорія літератури: соціально-реалістична повість, історичний роман, художні образи, художні засоби, композиція, сюжет і їх елементи.

ХІД УРОКУ

I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

II. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.

2. Написання учнями контрольної роботи.

Варіант I

П о ч а т к о в и й т а с е р е д н і й р і в н і

(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Знайдіть узагальнююче поняття до поданих слів, з’ясуйте роль цієї лексики в романі П. Куліша «Чорна рада». Опанча, бурка, жупан, кунтуш, каптан, кирея, кобеняк, семряга, свита, кармазин.

2. Леся Череванівна й Петро Шраменко в романі П. Куліша «Чорна рада» — уособлення:

А нещасливого кохання;

Б ідеального сімейного життя;

В перешкод на шляху закоханих;

Г перепонів в особистому житті.

3. Продовжити речення.

Головна думка повісті Марка Вовчка «Інститутка» — …

4. Напишіть визначення історичного роману.

Достатній рівень

(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Зробіть порівняльну характеристику образів панночки та Устини з повісті Марка Вовчка «Інститутка».

2. Коротко опишіть кульмінаційні моменти (момент) у романі П. Куліша «Чорна рада».

Високий рівень

(Повна, правильна, грамотна відповідь оцінюється в 4 бали.) Виконайте одне із завдань.

А Продовжіть історію одного з героїв роману П. Куліша «Чорна рада».

Б Доведіть, що Марко Вовчок — жінка-легенда в новій українській літературі.

Варіант II

П о ч а т к о в и й т а с е р е д н і й р і в н і

(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Знайдіть узагальнююче поняття до поданих слів, з’ясуйте роль цієї лексики в романі П. Куліша «Чорна рада». Булава, корогви, пірнач, бунчук.

2. Хутір у романі П. Куліша «Чорна рада» — це символ:

А ідеального життя українців;

Б відособленості української нації;

В ситого, самовпевненого багатія;

Г сварок та негараздів.

3. Назвіть справжнє ім’я, по батькові та прізвище Марка Вовчка, її національність.

4. Допишіть речення.

Соціально-реалістична повість — це…

Д о с т а т н і й р і в е н ь

(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Зробіть порівняльну характеристику Я. Сомка та І. Брюховецького — героїв роману П. Куліша «Чорна рада».

2. Коротко опишіть кульмінаційні моменти (момент) у повісті Марка Вовчка «Інститутка».

В и с о к и й р і в е н ь

(Повна, правильна, грамотна відповідь оцінюється в 4 бали.) Виконайте одне із завдань.

А Продовжіть історію Устини або панночки з повісті Марка Вовчка «Інститутка».

Б Напишіть тези на тему «Роль П. Куліша в розвитку нової української мови».