Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Українська література 9 клас. Плани-конспекти уроків для шкіл з російською мовою навчання - В. В. Паращич 2009
Систематизація та узагальнення вивченого за рік
Українська література кінця XIX ст
Тема. Систематизація та узагальнення вивченого за рік.
Мета: актуалізувати й узагальнити вивчене за рік; розвивати навички систематизації матеріалу, вміння аналізувати й синтезувати, виділяти головне, висловлювати власні судження; виховувати кращі людські якості, любов до книги. Обладнання: портретна «галерея» письменників, книжкова виставка, узагальнюючі таблиці з теорії віршування, виразного читання, словники літературознавчих термінів, карта України.
Теорія літератури: народна драматургія, її жанри, літопис, повчання, колективний герой, ренесансова література, барокова поезія, курйозна, зорова поезія, акровірш, афоризм, класицизм, реалізм, романтизм, пародія, бурлеск, травестія, сентименталізм, поетичні школи, сентиментальна соціально-реалістична повість, роман, історичний роман, роман-хроніка, оповідання, «малі» форми прози.
ХІД УРОКУ
І. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
«Хвилинка мудрості».
(Визначення кращого учасника «Хвилинки мудрості», найцікавішого афоризму, коментаря; з’ясування ефективності й користі такого виду роботи на уроці літератури.)
ІІ. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Проблемні запитання до учнів.
— Чим принципово відрізняється курс української літератури в 9-му класі від літератури в попередніх класах? (Даний курс систематичний — від початків до ХІХ ст.)
— Чому курс літератури починається з вивчення усної народної творчості?
2. Завдання учням.
1) Доповніть схему родів, жанрів літератури, наведіть приклади вивчених творів. (Див. с. 290.)
2) Випишіть дати в таблиці періодизації української літератури.
3) Продовжіть фразу.
«До літературних пам’яток прадавньої літератури належать…» (літописи, переклади церковної та світської літератури візантійсько-болгарського походження, повчання та ін.)
4) Установіть відповідність між назвою твору та датою його написання.
«Повість минулих літ» |
до 1292 р. |
«Київський літопис» |
приблизно 1113 р. |
«Галицько-Волинський літопис» |
з 1118 р. до 1200 р. |
Козацькі літописи Самовидця, Гр. Граб’янки |
XVII-XVIII ст. |
3. інтерактивна вправа.
✵ Уявіть ситуацію: ваш закордонний друг, з яким ви листуєтеся за допомогою Інтернету, запитав, що це за твір «Слово о полку Ігоревім», яким так пишаються всі східні слов’яни. Що ви відповісте?
4. Проблемне завдання учням.
✵ З’ясуйте назви літературних напрямів, що відповідають наведеним характеристикам.
Орнаментальність, афористичність, доступність, курйозність. (Бароко.)
Раціоналізм, простота, ясність побудови, єдність місця, часу, дії. (Класицизм.)
Культ почуття, утвердження багатства духовного світу представників нижчих станів. (Сентименталізм.)
Перевага суб’єктивного, містичного, незвичайні характери в незвичайних обставинах, поєднання протилежностей. (Романтизм.)
— Характеристики якого напряму тут не подано? (Реалізму.)
5. Інтерактивна гра «Чорна скринька».
✵ Прочитавши опис, відгадайте, що приховане в «чорній скриньці».
1) Від неї почалася нова українська література; її названо «енциклопедією українського життя XVIII століття». (Поема І. Котляревського «Енеїда».)
2) Твір, який довів, що українською мовою можна виразити найтонші почуття, що й під старою простою свитою може битися гаряче, здатне на найсильніші почуття серце. (Повість Г. Квітки-Основ’яненка «Маруся».)
3) Збірка, що відкрила українців для Європи, примусила здригнутися навіть царів. («Кобзар» Т. Шевченка.)
4) Твір, який показав, що проста, бідна, неосвічена людина може інколи стояти вище, ніж багата, освічена. (Повість Марка Вовчка «Інститутка».)
5) Він пішов шляхом, указаним Вальтером Скоттом, але своєю, українською місцевістю, серед українських людей, які могли заради себе йти на злочин і жертвувати заради інших власним життям. (П. Куліш, роман «Чорна рада».)
6. Гра «Встановіть логічні пари».
Еней |
Бая |
Низ |
Рим |
Маруся |
Кавказ |
Прометей |
Леся |
Назар |
Стодоля Прокіп |
Устина |
Галя |
Яким Сомко |
Евріал |
Петро Шраменко |
Василь |
Іван Шовканюк |
Іван Брюховецький |
7. Робота з картою україни.
✵ Позначте місця (місцевості), звідки родом письменники, з творами яких ми познайомилися.
8. Складання усного твору.
✵ Складіть твір на тему: «Мій улюблений герой української літератури» (або твір, письменник).
9. Міні-диспут.
— Наскільки актуальними є для нашого часу вивчені твори української літератури?»
ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Інтерактивна вправа «Займи позицію».
— Чи вважаєте ви, що зросли духовно (знайшли цікаве, корисне для себе) в процесі знайомства з українською літературою в 9-му класі?
(Свою позицію обґрунтуйте.)
Так |
Не визначився |
Ні |
Деякою мірою |
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготуватися до тематичної контрольної роботи.