Нові твори та імена в програмі з української літератури 7-11 класи: Посібник для вчителя - Орищин Р. Ф 2005


Передмова

Маркіян Шашкевич, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Микола Вороний, Улас Самчук, Олесь Гончар, Василь Стус, Василь Симоненко…

У різні часи жили й творили цi видатні майстри слова, різні долі судилися їм… Але всі вони, як і багато інших їхніх побратимів по духу, були справжніми патріотами своєї землі, боролися за її волю, духовність, культуру, зазнавали гонінь і переслідувань. Лише в незалежній Україні їхній творчий доробок повернувся до читачів.

Завдання вчителя літератури — донести до учнів багатство ідейно-художнього змісту творів видатних майстрів слова, розкрити довершеність і своєрідність неповторного творчого почерку кожного митця, визначити їхнє місце в літературному процесі.

У посібнику подано конспекти нестандартних Уроків з Української літератури, літератури рідного краю та позакласного читання.

Автори розробок, згідно з вимогами чинної програми, яка націлює вчителя на виховання національно свідомої, духовно багатої, зорієнтованої на творчу діяльність особистості, головну увагу приділили формам і методам роботи, що яскраво демонструють, як засобами мистецтва слова можна виховувати любов до України, повагу до її мови, історії, культури, звичаїв і традицій.

Конспекти уроків укладено з урахуванням особистісно зорієнтованих підходів до викладання, ефективних інтерактивних методів, використання пошукових тестових завдань, які виявляють самостійність учнів, творчу активність тощо.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.