Всі публікації щодо:
Барка Василь

Сад

І На чорній ніженьці, мов срібна хмарка, вишня світиться: і синьогруда птиця, важка, розкішну гілку колихає, і меншенька: крізь листя пурхнула; майнула тінь крилата по сірій грядці, по квітниках... І джміль у жовто-чорній ризоньці, шукач гудучий, віється й мерщій тікає понад травою. Світло. Звідкись — хмара. Тінь. І от тоді тюльпани так таємно в тій зеленій тіні саду аж загорілись, аж спалахнули, як огненна кров; і гостролистими рядками, в скорбних іскрах, замерехтіли квітники. Бабуся сива вийшла думати-ридати в милий сад: їй сина вбито на війні. Під вишнею присіла тихо, від світу білого рукою очі затулила бабуся сива.

II Прошу: черешні в червоному намисті, ждіть отут — за дверцятами залізними! І вони стоять, коралові разки перебирають... Прошу: берези в мережаних мантіях, отам — під фарфоровими хмарами — ждіть! І вони стоять, зелені сповіді шепчуть... Прошу: безгрішні трави, музики в кольористих діядемах, почніть запашний концерт коло вікна! Земля посилає пахощі, як кадильниця... Прошу: сонечко в золотій сорочці, постій за дубами — на далекій дорозі! — Одну часиночку! — одказує. Звертаюся: мій світечку, на недовгий вік судився ти, а таки весь той вік шукатиму щастя! День одцвітає, хмарніє червоноокий вечір.

III ...тополі горді шепчуться — їх дві! — показують на щось у хмарах.

...берези побиваються; зелені коси їх, нечісані, обличчя закривають.

...а груша, симетрична та струнка, як свічка, зневажає свіжі віяння.

...самі дуби в громаді, надо мною, мають право вголос думати аж коло сонця.

...колишеться живий огонь темно-зеленого моря, рветься запалити срібний мармур хмар та блискучу блакить.

...злетівши з голубого рукава Господня, голуб чистий в ясності і вітрі поспіша, і світиться, і за вершинами зникає.

Шум! Блиск! Земля схвильована відкрита небу, так відкрита, що радісно і страшно. А небеса високі. Чути і знати безсмертя в світі. Тільки сумно відати, що ми на цій землі — минучі гості; що наші діяння і серця цвіт — дочасні. А жити б та радіти ж без кінця! („Білий світ“, 1947)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.