СМЕРТЬ КНЯЗЯ ОЛЕГА - ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА - Українська література - Література для дітей

СМЕРТЬ КНЯЗЯ ОЛЕГА - ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА - Українська література - Література для дітей

І жив Олег в мирі з усіма землями, княжачи в Києві. І прийшла осінь, і згадав Олег коня свого, якого тримав здавна у стайні, вирішивши ніколи не сідати на нього. Питав-бо колись волхвів і віщунів: „Од чого мені доведеться померти?“ І сказав йому один віщун: „Княже! Кінь, якого ти любиш і їздиш на ньому, — від нього тобі й померти!“ Олег же, взявши це собі до тями, каже: „Ніколи не сяду на нього і більше не гляну“.

І звелів годувати його, і не приводити його до себе. І перебув декілька років, не бачивши його, аж поки й на греки не пішов.

А повернувшись до Києва і проживши чотири роки, на п'яте літо він спом'янув коня, що від нього, як віщували волхви, мав померти. І покликавши старшого над конюхами, запитав: „Де мій кінь, якого я поставив був годувати і берегти його?“ А той каже: „Помер“. Олег же посміявся і докорив віщунові, кажучи: „Невірно ото говорять волхви, і все те неправда є: кінь помер, а я живий“. І наказав він осідлати коня: „Хайно погляну на кості його“. І прибув він на місце, де лежали його кості голі і череп голий, спішився і, посміявшись, сказав: „Чи не від цього черепа смерть мені приймати?“ І ступив він ногою на череп, і, з'явившись із черепа, змія вкусила його в ногу. І з того він розхворівся і помер. І плакали по ньому всі люди плачем великим, і понесли, і поховали його на горі, яка зветься Щекавицею. Є ж і досі могила його, зветься могилою Олеговою. А було всього його княжіння тридцять три роки.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.