ЛЕОНІД ГЛІБОВ

ГЛІБОВ ЛЕОНІД - У СТЕПУ

Хоч доля привела у город суєтливий,Добра і зла прикрашений вертеп,Я все-таки люблю сіножаті і ниви,Люблю широкий, тихий, рідний степ.Там ясная зоря, як радість, привітала,Літала на коні там молодість моя;Про щастя, про любов надія там шептала,—I любо слухалось, і щиро вірив я.Даль степова кругом, як море, там синілаІ здалеку бринів густий зелений гай;Чи добрий чоловік, чи доля насадила —То бува наш тихий, невеличкий рай.Була там пасіка, стояв курінь маленький,І пасічник-дідок там віку доживав;І дуже я любив його куток тихенький:Там, оддихаючи, про все я забував.І опівдні, і ввечері, бувало,На таганку кипить маленький казанок,І приязно мені, притовкуючи сало,Про давню давнину розказував дідок.Збиралася туди гулять молодіж наша;До півночі в гаю пісні лунали, сміх;Вечеряли гуртом — і дідусева кашаБула смачніша нам присмачок дорогих...Та... не бува, сказав хтось, двічі літа...Прийшла біда — і час смутний настав:Підкралася кишеня грошовита,Хтось без жалю веселий гай зрубав,—Понівечило все чиєсь життя ледаче!..І дуже, дуже жаль тепер мені,Душа болить... Тепер нам ворон крячеТа ятіл приліта довбать гнилії пні.Де пасіка була — трава зазеленіла,І не курить уже там любий таганок;В густій траві сховалася могила,В могилі тій забутий спить дідок.Колись не так було: ще ранньою весноюЗлітались пташечки і солов'ї співать...Осталася одна береза сиротоюСамотньої могили доглядать;Схилилася вона, додолу віття гнуться;У головах старенький хрест стоїть...Настане ніч — з берези сльози ллються,І вітрик по траві тихенько шелестить...О, скільки є могил, де спить життя козаче! Та де ж вони? Де їх тепер шукать?Ніхто, ніхто над ними не заплаче:І плакать нікому, і плакать не велять... (1893)Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.