ЛЕОНІД ГЛІБОВ

ГЛІБОВ ЛЕОНІД - У СТЕПУ

Хоч доля привела у город суєтливий,Добра і зла прикрашений вертеп,Я все-таки люблю сіножаті і ниви,Люблю широкий, тихий, рідний степ.Там ясная зоря, як радість, привітала,Літала на коні там молодість моя;Про щастя, про любов надія там шептала,—I любо слухалось, і щиро вірив я.Даль степова кругом, як море, там синілаІ здалеку бринів густий зелений гай;Чи добрий чоловік, чи доля насадила —То бува наш тихий, невеличкий рай.Була там пасіка, стояв курінь маленький,І пасічник-дідок там віку доживав;І дуже я любив його куток тихенький:Там, оддихаючи, про все я забував.І опівдні, і ввечері, бувало,На таганку кипить маленький казанок,І приязно мені, притовкуючи сало,Про давню давнину розказував дідок.Збиралася туди гулять молодіж наша;До півночі в гаю пісні лунали, сміх;Вечеряли гуртом — і дідусева кашаБула смачніша нам присмачок дорогих...Та... не бува, сказав хтось, двічі літа...Прийшла біда — і час смутний настав:Підкралася кишеня грошовита,Хтось без жалю веселий гай зрубав,—Понівечило все чиєсь життя ледаче!..І дуже, дуже жаль тепер мені,Душа болить... Тепер нам ворон крячеТа ятіл приліта довбать гнилії пні.Де пасіка була — трава зазеленіла,І не курить уже там любий таганок;В густій траві сховалася могила,В могилі тій забутий спить дідок.Колись не так було: ще ранньою весноюЗлітались пташечки і солов'ї співать...Осталася одна береза сиротоюСамотньої могили доглядать;Схилилася вона, додолу віття гнуться;У головах старенький хрест стоїть...Настане ніч — з берези сльози ллються,І вітрик по траві тихенько шелестить...О, скільки є могил, де спить життя козаче! Та де ж вони? Де їх тепер шукать?Ніхто, ніхто над ними не заплаче:І плакать нікому, і плакать не велять... (1893)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2020 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.