Всі публікації щодо:
Хромейчук Олеся

Співаймо поки молоді

День з життя українських студентів у Британії

Кажуть, що про нашу Україну у світі нічого не знають, а як і знають, то не з найкращого боку. А ось і ні! Принаймі, наші студенти змінюють цей факт, прикладаючи усіх зусиль.

Шановне товариство, чи колись ви мали щастя побачити корейські, індійські, афро-карибійські, латиноамериканські, аргентинські танці, почути грецький, африканський, англійський спів, та ще й споглядати за хитрими прийомами кунґ фу, і все це за один вечір?! Мабуть, що ні, адже такі імпрези трапляються не так вже і часто.

Отож нещодавно в університеті Ланкастеру (Велика Британія) відбувся щорічний серйозний захід – міжнародний вечір. Студенти вищезгаданих національностей мали 10 хвилин, аби розказати, показати чи заспівати щось про особливості своєї культури і традицій. Погодьтесь, не міг такий вечір минути без колоритних українських пісень, нашої співучої мови, барвистого розмаїття вишиванок і просто щирих українських душ. Тож Андрій Бандрівський – не тільки студент PHD Physics Lancaster University, а ще й свідомий українець-львів'янин зібрав молодь українську чи не зі всієї Британії (а саме Лондону, Кембріджу та Оксфорду). I такою невеличкою, проте дружньою командою прогресивних фізиків, хіміків, математиків, біологів, істориків, філологів, журналістів та інших молодих людей, повних ентузіазму, ми представляли Батьківщину. Мушу визнати той факт, що наші вишиванки всі присутні хотіли помацати, порозглядати, сфотографувати і собі придбати такі ж. А що вже казати про українські пісні… Весь зал підспівував, які beautiful наші Карпати, а скаутська “Коли у путь“ звучала разом з оплесками, хтось навіть підтягував своєю мовою, адже марш цей відомий в усьому світі.

Після такого представлення виявилось, що не один Андрійко українець в Ланкастері, знайшлися ще земляки і ми вже планували створення ще одного українського студентського братства в Об'єнаному Королівстві (у Кембріджі таке товариство дуже успішно діє, якби ще Лондон спромігся офіційно згуртувати своїх студентів, ото б ми втішилися…). А щоб вже геть втамувати спрагу за студентськими пригодами, змішаною з надокучливою ностальгією, частина нашої команди помандрувала до славнозвісного Lake District, дорогою розповідаючи про захоплюючі пригоди, які траплялись у походах рідними Карпатами.

Отож, любі друзі, якщо у вашому універі, коледжі чи на роботі будуть міжнародні вечірки, то ви не забувайте, що наші вареники, борщ, пампушки і голубці найсмачніші в світі, а краще за українців співає хіба соловейко!

Олеся Хромейчук

Студентка Оксфордського коледжу


На фото:

Л. Крупніцький, О. Хромейчук, А. Бандрівський, О. Рузак, І. МаркінНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.