Всі публікації щодо:
Ішкілів Володимир

Написи

З текстів, які зібрав наприкінці епохи Пізнього Сяо каліграф Го Хеген, найпростішими дослідники вважають три оповідки про написи. Сам Го Хеген дуже тішився, перечитуючи ці тексти і говорив учням своїм, що відчуває в знаках оповідок ту невловиму субстанцію несподіваної істини, яку називають “ДЗЕН“. Але деякі сучасні філологи не розуміють змісту оповідок Го Хегена і стверджують, що то банальна гра словами. Просто гра...

1.

У Храмі Неба столітній мудрець Фай вчив жовтих ченців медитації. Ченці забажали, щоб Фай намалював на стіні Храму знаки для увічнення своєї системи самозаглиблення. Мудрець зробив напис: “Бронзовий ґонґ хворіє на шлунок, думає про свою хворобу“. Жовті ченці нишком сміялися з цього напису, аж поки Фаєві не розповіли про їхню легковажність. Тоді Фай додав до першого напису ще один: “Дракон засміявся, хвіст утік від його зубів, коло розімкнулося“.(1)

2.

Стародавній імператор Шан Хін знайшов у потаємному святилищі Початку напис, в якому пояснювалися таємниці Неба і Піднебесної, вказувався найкоротший шлях Золотого Дао(2) і позначалися координати Досконалих Островів. Все інше було зведене в таблиці. Останні ієрогліфи стверджували: “Не шукайте того, що досі існує без пояснення“.

3. Рибалки вбили лускате чудовисько і знайшли в його пащі мідну пластинку з написом: “Вдурнях живе надія на справедливість, мудрі покладаються тільки на себе, для всіх інших Небо створює закони...“

(1) Коли люди читають байку Крилова про Ворону, Лисицю та сир, вони чомусь вважають, що Лисиця, отримавши сир, опинилася в безумовному виграші. При цьому вони не беруть до уваги, що Ворона втратила сир у миттєвість ДЗЕН - в момент освіченого у своїй повноті щастя істини, у сполоху Розімкнутого Кола. Цей здобуток Ворони ми вважаємо вартіснішим за сир.

(2) Золотий Дао - найкоротший шлях самопізнання особистістю.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.