ПАНИ, ХОМА І ГУСКА - СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВІ КАЗКИ - Українська література - Література для дітей

ПАНИ, ХОМА І ГУСКА - СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВІ КАЗКИ - Українська література - Література для дітей

Задумались пан з панею, сидячи за столом при обіді, як би їм розділити оцю печену гуску, щоб усім було до пари. А всіх панів було шестеро: пан з панею, два паничі та дві панночки.

А тут якраз на той час входить Хома.
— Хомо, — каже пан, — а розділи ти межи нас всіх оцю гуску, щоб всім було до пари, та й себе не забудь.
Подивився Хома на панів і на гуску, взяв ніж і прийнявся за діло:

— Оце гусяча голова і пан — то буде пара, бо пан — то є голова всьому. Гусяча шия і пані — теж пара, бо шия іде за головою. Куди голка — туди й нитка, куди одна — туди друга. Крильця панночкам, щоб легенько танцювали, то буде дві пари.

Дві ніжки двом паничам, а я, Хомище, і гусяче тулубище — то теж буде пара. А після цього — оставайтеся здорові!Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.