Всі публікації щодо:
Симоненко Василь

Шкільний твір - Есе з української літератури

На крилах лебедів материнства (за творчістю В. А. Симоненка)

Провідною у творчості Василя Симоненка є тема любові до рідної України. Одним з найвідоміших творів є поезія «Лебеді материнства». Коли читаєш цей вірш, в уяві постає ціла низка образів. Ще рідна мати, біла хата, верби, тополі, людина праці. І все це зливається в один образ Батьківщини. «Лебеді материнства» - це колискова пісня, в якій поєднуються й материнська ніжність, і чоловіча твердість. А головне в цій пісні - побажання синові вирости справжньою людиною, вірним сином України. Мати запевняє свою дитину, що у найскрутніші хвилини життя, якщо їй потрібна буде допомога, Батьківщина ніколи не зрадить:

Прийдуть з України верби і тополі,

Стануть над тобою, листям затріпочуть,

Тугою прощання душу залоскочуть.

Як художник, майстер слова Василь Симоненко малює картину вечора - «заглядає в шибу казка сивими очима». Автор проганяє «біду» від синової колиски і закликає:

Припливайте до колиски

Лебеді, як мрії.

Опустіться тихі зорі

Синові під вії.

А далі починається розмова з сином:

Виростеш ти, сину,

Вирушиш в дорогу -

Виростуть з тобою

Приспані тривоги…

Поет говорить про зустрічі, які чекають хлопчика на життєвих шляхах, про майбутнє кохання, друзів, дружину. Разом з тим попереджує:

Можеш вибирати друзів і дружину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Можна вибрати друга і по духу брата,

Та не можна рідну матір вибирати.

За тобою завше будуть мандрувати

Очі материнські і білява хата.

Поет недаремно ставить поряд образи матері й Вітчизни. Він доводить, що вони нероздільні і священні для кожної людини. А для самого поета Україна - найдорожча у світі. Вона - його диво, його молитва, його мати, з якою хочеться порадитись, поділитись турботами.

(М. Луків)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.