Відображення нашого минулого у поезіях з книги О. Олеся „Княжа Україна“ - твір з української літератури

Шкільний твір
ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ

Відображення нашого минулого у поезіях з книги О. Олеся „Княжа Україна“ - твір з української літератури

Олександр Олесь створив прекрасний поетичний цикл „Княжа Україна“, до якого увійшли вірші „Війна з татарами“, „Ярослав Осмомисл“ та інші.

Доба Київської Русі— загадковий та прекрасний період нашої історії. Попри війни, які точилися на той час із хижими завойовниками, попри міжусобиці, які деколи затьмарювали мирне існування держави, цей період подарував нам розвиток писемності, прекрасні літописні твори, видатних Історичних особистостей та звитяжні перемоги над ворогом.

У вірші „Ярослав Осмомисл* Олександр Олесь зображує постать Ярослава Мудрого, названого також і Осмомислом за його непересічний розум. Саме цей князь створив першу бібліотеку, заохочував своїх підданих до навчання, та й сам був дуже ерудованою людиною. Але освіченість поєдналася у князі Ярославі із мужністю та мудрістю у боях. У вірші сказано, що Ярослав не стоїть осторонь від поля бою, а сміливо кидається у бій поруч із звичайними воїнами Він приєднав багато земель, розширивши та укріпивши свою державу.

Ми знаємо, що XIII століття було дуже складним для Київської Русі: саме тоді сталася так звана татаро-монгольська навала. Багато міст було спалено, багато людей було захоплено в полон або вбито. У поезії „Війна з татарами“ Олександр Олесь розповідає про князя Василька, якого захопили в полон. Василька вели до Холмщини, розраховуючи, що люди здадуть своє місто, побачивши полоненого князя. Василька примусили наказувати людям здаватися, але він пішов на хитрість; говорячи те, що від нього вимагали, він кидав каміння, яке підбирав дорогою. Так люди зрозуміли, що потрібно боронити місто, кидаючи в татар камінням. Вороги змушені були відступити!

Історія нашої країни — загадкова, героїчна і прекрасна, хоча й непроста. Доба Київської Русі, така далека від нас, зберегла для нас постаті князів, воїнів, просвітників. Ці постаті назавжди залишаться в нашій пам'яті як взірці мужності, сили духу та розуму. Я вважаю, що життєвий шлях цих людей є дуже повчальним для читача будь-якого сторіччя!Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.