Роздуми над неповторним та буденним (за віршами Л. Костенко) - твір з української літератури

Шкільний твір
ЛІНА КОСТЕНКО

Роздуми над неповторним та буденним (за віршами Л. Костенко) - твір з української літератури

У нашому житті є багато проблем, які потребують послідовного осмислення, спокійних та розумних міркувань. Існують одвічні питання, які протягом тисячоліть хвилюють людство. Існують питання, але ж і досі не існує на них відповідей. Кожна мисляча людина звертається до цих питань, обмірковує та осмислює головні морально-етичні проблеми нашого життя. Зрозуміло, навряд чи хтось із нас дасть остаточну відповідь на них. Але ж ми маємо скласти власну думку, особисте ставлення і керуватися ним у своїх вчинках.

Одним з таких важливих філософських питань є питання протистояння неповторного та буденного, творчого підходу і банальності. Це питання широко висвітлювали у своїх творах українські письменники, зокрема і Ліна Костенко. Поетеса підкреслює, наскільки важливо бути особистістю, мати власну точку зору, мислити творчо та неординарно. Навіть одна зі збірок Ліни Костенко називається „Неповторність”! Творчий доробок письменниці налічує багато прекрасних ліричних поезій, романи у віршах, є і збірка творів для дітей „Бузиновий цар”. У ній Ліна Костенко використовує яскраві алегоричні образи, що допомагають дітям краще зрозуміти та сприйняти думки, які хотіла висловити поетеса.

У нашому житті, під тиском обставин, суспільства та повсякденних турбот, дуже важко зберегти свою окрему, оригінальну точку зору. Це важко, але надзвичайно важливо. Мені здається, що з самого початку життя людини її батьки та вчителі мають плекати та підтримувати творче начало в дитині, допомагати розвивати свої таланти. Дитина має право не погоджуватися з іншими, аргументуючи свої думки.

Якщо людина вміє привносити елемент творчості у будь-яку свою діяльність, навіть одноманітну та нецікаву, тоді і працювати стає приємніше, і результат праці тільки покращується. Часто ми бачимо навколо втомлених життям, сірих та похмурих людей. І мені дуже хочеться спитати в них, коли вони востаннє малювали, співали, вигадували щось?.. І не питаю, бо знаю, що давно, певно, ще в дитинстві...

Я кожного разу дивуюся, наскільки важливих речей може навчити нас література. Ліна Костенко весь час підкреслює значення для людини неординарності мислення та творчого підходу. Я теж прагнутиму розвивати, підтримувати їх у собі.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.