Пісня про рушник А. Малишка - гімн материнській любові - твір з української літератури

Шкільний твір
АНДРІЙ МАЛИШКО

Пісня про рушник А. Малишка - гімн материнській любові - твір з української літератури

 Поезія А. Малишка завжди була і, сподіваюсь, буде дуже популярною в народі, бо простота і прозорість її форми, тематика, мова близькі як сучасникам поета, так і нам, його нащадкам. Це, мабуть, тому, що у своїх творах митець порушував морально-етичні та загальнолюдські проблеми сучасності.

 Гімном материнства називають величну поезію А. Малишка “Пісня про рушник“. Ця поезія - це сповідь-спогад ліричного героя, пройнята материнським теплом і синівською вдячністю.

 У поезії матір дарує синові рушник, вишиваний як символ життєвої дороги, на якому “росяниста доріжка, і зелені луги, й солов'їні гаї“. Цей рушник пов'язаний із життєвою долею ліричного героя і з образом найближчої і найсвятішої для кожної людини - образом матері.

 Рідна мати моя, ти ночей не доспала

 І водила мене у поля край села,

 І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,

 І рушник вишиваний на щастя дала...

 У творі образ матері - це символ чистоти і любові, це образ матері-берегині, яка дала нам життя, мудро формувала наші почуття, творила людину.

 Ліричний герой поезії з великою теплотою згадує рідну матір, її безсонні ночі над колискою сина, її намагання прилучити дитину до всього прекрасного, людяного, її сокровенне бажання бачити дитину щасливою. У його матері “незрадлива ласкава усмішка“, бо вона уміє прощати і наставляти, жаліти. У матері - “засмучені очі“, бо вона відриває від свого серця дитину й посилає її у великий світ, “в дорогу далеку“. А на цій дорозі будуть і радість, і смуток, і печаль:

 І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю:

 І дитинство, й розлука, і вірна любов...

 А. Малишко змушує кожного згадати своє дитинство, прощання з батьківською хатою, материнську тривогу за долю своєї дитини.

 Форма вірша з її рефренами і повторами, наближає його до пісні. А символічний образ рушника розповідає читачеві про все: сонячне дитинство, розлуку з рідним краєм, нове життя, вірну любов. Композитор Платон Майборода написав музику до поезії, і оспівуються, і возвеличуються прекрасні, джерельно чисті почуття до найріднішої людини - Матері. Пісня невелика за розміром, і слів про матір сказано зовсім небагато, але образ її - такий виразний, зігрітий синівським почуттям.

 Тема матері - наскрізна у поезії А. Малишка. Усе найдорожче, найрідніше, найсвятіше у нього пов'язане з образом матері, яка навчила його добра, краси, любові до людей. “Пісня про рушник“ - це данина подяки й любові народного поета священній пам'яті Матері.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.