Всі публікації щодо:
Фольклор
Пісні

Шкільний твір - Есе з української літератури

Нев’януча краса української пісні

Із давніх-давен уславилась земля українська піснями, які передавалися від покоління до покоління, від матері до дітей бережно, як найцінніші реліквії. Пісні розкривали духовний світ народу, його прагнення і сподівання, горе і радощі, давали сили в труді і боротьбі за визволення.

«Українська народна пісня, - писав М. Стельмах, - увібравши в себе і грозовий, і барвінковий ласкавий світ, історію і побут, болючі роздуми і найніжніші почуття, воістину геніально поєднала пристрасне й емоційне слово з незбагненним чаром, з незбагненними таємницями мелосу…»

Доля української пісні сумна і велична. Незважаючи на перешкоди і лихоліття, вона вистояла і продовжує чарувати красою нові покоління. Кожна пісня, мов іскра, викресана з душевних глибин, проникає в саме серце, бо, як сказав укладач збірки «Найкращі пісні України» Михайло Шевченко: «Вона має те велике, єдине, що не вмирає, що гукає, об’єднує, паморочить жагучим почуттям духовності - має дух!»

Народна пісня - це насамперед історія України та невмирущість душі народної, це світ життя і боротьби, надій і сподівань, які не покидають людину і в найтяжчі часи.

Минають століття, змінюються суспільні устрої, потрясають світ війни і голодомори, на зміну одним поколінням приходять інші зі своїми смаками й уподобаннями. А народна пісня залишається, даруючи свою красу та неповторність.


Народна пісня зоряно, незгасно

Горить в моєму серці повсякчас,

Вона мене виводить на дорогу.

Вона мені просвітлює віки,

Де радість і печаль мого народу

Врослися в древа вічного гілки.


Народна пісня - це історія народу

І. Диво дивне - народна пісня. (У піснях історія, досвід народу, набуті протягом століть.)

III. «Народна пісня землі української - це історія землі української та духу народного». («Пісня про Байду», «Ой Морозе, Морозенку…», «Туман яром котиться» - пісні про героїв - захисників українського народу.)

III. Житиме наш народ, наша Україна, житиме й українська пісня. (Пісня пов’язана з життям народу, вона вбирає в себе минувшину та сьогодення, намагається зазирнути у майбутнє.)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.