Самопізнання головного героя в романі “Місто“ Валер'яна Підмогильного - твір з української літератури

Шкільний твір
Валер'ян Пiдмогильний

Самопізнання головного героя в романі “Місто“ Валер'яна Підмогильного - твір з української літератури

 “Місто“ Валер'яна Підмогильного - роман про людину, про місто, про життя, про незгасність вогню, сповнений скептицизму переможця і оптимізму переможеного.

 В. Підмогильний намагався зрозуміти, хто є людина в місті, яке її місце в житті, для чого вона живе, він прагнув осмислити її ідеали, ціннісні орієнтації.

 Автор хотів поставити людину перед самою собою, змушував її зазирнути в себе. Тому і з'являється в романі тип героя, схильного до самоспоглядання, самозосередження.

 Людське існування в романі - це існування особистостей, яким передусім притаманне певне ставлення до буття, раціональне чи ірраціональне сприймання світу.

 Традиційна, але не вирішена багатьма епохами проблема буття, гостро поставлена в творі, закладена в самій специфіці існування героїв у світі.

 Сутність людського буття автор “Міста“ розглядає як діяльність, у якій людина виражає своє “я“ як прийнятий ідеал її буття.

 Селянський парубок Степан Радченко вирушає до міста, не маючи про нього жодного уявлення; обов'язок і відповідальність - нові слова в лексиконі Степана. Це не правда, що всі люди такі, як він, а він - як вони.

 Він робить одне з найбільших відкриттів - він відкриває людину.

 Люди - різні, бо для кожного з них світ починається й гасне; Степан бачить людей як єдину істоту.

 У місті починається кара Степана за його минуле, за те, що він такий, а не інший. Його кара - це самота, а нагорода - це його творчість. Мертвими йому видаються його старі оповідання.

 Роман В. Підмогильного - це твір про вину, якої не можна було уникнути, бо вона - закон існування.

 Життя для В. Підмогильного - це рух, це здобування світу, відкриття людини, знайдення себе, й все це - чарівне і мінливе, як вогонь. Бо вогонь - це образ Бога.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.