Всі публікації щодо:
Фольклор
Пісні

Шкільний твір - Есе з української літератури

Що мені відомо про обрядові та величальні українські народні пісні

Українські народні пісні - це окраса та гордість нашої країни. Існує багато видів народних пісень: історичні, родинно-побутові, трудові тощо.

Мені хотілось би розповісти про величальні та обрядові народні пісні, бо вони особливі.

Обрядову творчість можна поділити на календарно-обрядову та звичаєво-обрядову. Календарно-обрядові пісні пов’язані з певною порою року. Це, наприклад веснянки. Цих пісень співали дівчата, коли наставав час знайомитися з хлопцями. У них йдеться не тільки про почуття, а і про красу природи, про дружбу, різні ігри молоді.

Також до обрядових пісень належать і купальські пісні. Вони присвячені гулянням на свято Івана Купала. У цих піснях розповідається про кохання, засоби привороту коханих і про рослини, які для цього використовувались. Дівчата в’язали віночки, потім пускали річкою. Хто з хлопців спіймав віночок, той і мав право одружитися з дівчиною. Купальські пісні проникливі, мелодійні та жартівливі.

До обрядових пісень належать обжинкові пісні. У давні часи спочатку співали пісень про добрий урожай, наче просили його бути щедрим, багатим, оспівували сприятливу погоду, а вже потім починали жнива. У цих піснях бажали господареві гарного врожаю та здоров’я.

Цей обряд дожив і до наших часів. І зараз у багатьох селах спочатку косар робить перший сніп, а потім вже комбайн збирає урожай.

До величальних пісень належать щедрівки та колядки. Щедрівки завжди присвячувались господарям та їхнім дітям із побажаннями добра, злагоди, щоб була у їхній родині «повна чаша».

У колядках же з гумором возвеличувались багатство господаря, його зовнішність, вдача, тому це веселі, святкові пісні.

Можна ще багато писати про народні пісні до свят.

Я зі своїми друзями, співаючи на зимові свята щедрівок і колядок, - особливо люблю «Добрий вечір тобі…» та «Щедрик-щедрик» - бажаю своїм рідним та друзям добра, злагоди та щастя. А це так приємно робити. Тож частіше співаймо українських народних пісень, не забуваймо свого коріння та історії!На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.