Поетична творчість Василя Голобородька - твір з української літератури

Шкільний твір

Поетична творчість Василя Голобородька - твір з української літератури

У поезіях Василя Голобородька ожив прадавній світ української казки, пісні, обрядів, у них використовуються елементи фольклору. А ще поет пробує осмислити наше непросте життя, побачити в ньому себе і своїх сучасників, передати відчуття і переживання.

„Кожен народ відображає дійсність через мову і культуру, тому дійсність... відображена в українській мові, є унікальною...” — писав В. Голобородько. У поезії „Ми йдемо” автор показав українців, які гордо йдуть своєю віковічною землею:


Ми йдемо по Україні:

від степів до гір,

від лісів до морів —

звідусіль виходимо на прадавні шляхи,

і немає нам ліку.


Те, що кожне слово української мови проспіване у пісні і прописане у літописі, стверджує поет у вірші „Наша мова”.

Помітив поет подібність квітки конвалії до крихітного дзвіночка і створив поезію „Дзвінкі конвалії”. Ліричний герой виходить на ріг вулиці, щоб роздати людям свої квіти, поділитися з ними красою, подарувати радість. .

Вірить поет у те, що на Івана Купала розмовляють рослини. У поезії „Мова рослин” автор передав тиху розмову цілющого зілля:


Сон-трава каже:

„Я — щоб дитині добре спалося”.

Ранник каже:

„Я — щоб рани скоро гоїлися”.

Розрив-трава каже:

„Я — відкриваю таємниці”.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.