Всі публікації щодо:
Багряний Іван

Шкільний твір - Есе з української літератури

«Тигролови» І. Багряного як пригодницький роман

 Роман І. Багряного «Тигролови» написано 1944 року в Німеччині. Це був перший прозовий твір, написаний в еміграції, який розповів про страшні часи сталінщини, радянську систему влади.

 В основу роману покладено події тих часів, коли автор перебував на засланні на Далекому Сході. Сюжет твору побудований на «полюванні» майора НКВС Медвина за гордим хлопцем з України Григорієм Многогрішним. Доля Григорія - це напружена, гостросюжетна розповідь автора.

 Пригоди головного героя, його мандри тайгою, переслідування його владою, велике і сильне кохання - це уособлення любові до свого народу, його лицарської вдачі.

 За жанром «Тигролови» - це романтичний твір з елементами пригодницького жанру.

 Багато пригод пережив Григорій Многогрішний, але був щасливий, бо бачив не тільки погане, а і хороше в житті, зустрів своє кохання. Боротьба добра зі злом в долі головного героя робить твір цікавим, захоплюючим.

 Роман «Тигролови» можна умовно поділити на дві частини: Григорій - в’язень, що прагне втекти, але не скоритись ворогу, і життя Григорія в українській родині вигнанців. Сюжет твору складається і з розповідей із сивої давнини, і з правдивого зображення дійсності часів сталінщини. І. Багряному вдалося тримати читача в постійному напруженні: а що ж буде далі? Вражає і сила волі головного героя, який не один раз перемагав смерть. Особливо, коли в тайзі, переслідуваний, лежав майже непритомний, до краю вимучений втікач, який зумів ще і вбити ведмедя, і врятувати дівчину - дівчину своєї долі.

 Отже, динамічний сюжет, пригоди і мандри героїв світом, красиве і величне кохання, яке, не дивлячись на життєві труднощі, допомагає героям жити і перемагати - у цьому популярність роману і захоплення ним.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.