Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Шкільний твір

Іван Багряний
"Тигролови" І. Багряного як пригодницький романРоман І. Багряного "Тигролови" написано 1944 року в Німеччині. Це був перший прозовий твір, написаний в еміграції, який розповів про страшні часи сталінщини, радянську систему влади.
В основу роману покладено події тих часів, коли автор перебував на засланні на Далекому Сході. Сюжет твору побудований на "полюванні" майора НКВС Медвина за гордим хлопцем з України Григорієм Многогрішним. Доля Григорія - це напружена, гостросюжетна розповідь автора.
Пригоди головного героя, його мандри тайгою, переслідування його владою, велике і сильне кохання - це уособлення любові до свого народу, його лицарської вдачі.
За жанром "Тигролови" - це романтичний твір з елементами пригодницького жанру.
Багато пригод пережив Григорій Многогрішний, але був щасливий, бо бачив не тільки погане, а і хороше в житті, зустрів своє кохання. Боротьба добра зі злом в долі головного героя робить твір цікавим, захоплюючим.
Роман "Тигролови" можна умовно поділити на дві частини: Григорій - в'язень, що прагне втекти, але не скоритись ворогу, і життя Григорія в українській родині вигнанців. Сюжет твору складається і з розповідей із сивої давнини, і з правдивого зображення дійсності часів сталінщини. І. Багряному вдалося тримати читача в постійному напруженні: а що ж буде далі? Вражає і сила волі головного героя, який не один раз перемагав смерть. Особливо, коли в тайзі, переслідуваний, лежав майже непритомний, до краю вимучений втікач, який зумів ще і вбити ведмедя, і врятувати дівчину - дівчину своєї долі.
Отже, динамічний сюжет, пригоди і мандри героїв світом, красиве і величне кохання, яке, не дивлячись на життєві труднощі, допомагає героям жити і перемагати - у цьому популярність роману і захоплення ним.

загрузка...
загрузка...