Всі публікації щодо:
Глазовий Павло

Шкільний твір - Есе з української літератури

Гумор у нашому житті та в літературі (на прикладі вірша П. Глазового «Заморські гості»)

Скільки вже було сказано про українських гумор, скільки написано гумористичних поезій, оповідань, байок, комедій! Але минають роки, навіть тисячоліття змінилися, а гумор не зникає з повсякденного життя українців та з літератури! Гумор допомагає нам критично сприймати дійсність, виходити зі складних життєвих ситуацій, легше та оптимістичніше сприймати життя, а головне — самих себе.

Гумористичні твори доводять нам, що навіть серйозні проблеми можна сприймати з гумором, і від того шанси на розв’язання цих проблем зовсім не зменшуються, а навіть навпаки! Мені дуже сподобався вірш П. Глазового «Заморські гості». Якщо спробувати сформулювати проблеми, окреслені у цій поезії, вийдуть аж надто серйозні речі: проблема української діаспори у Канаді, проблема непоінформованості діаспори про становище в Україні, проблема рівня мовної культури у державі… Навіть моторошно стає: тут слід дисертацію писати чи яку наукову працю… Але ні! Усі ці проблеми вміщуються у один коротенький віршик, до того ж цікавий, з гумором та прихованою іронією! Гумор криється у назві твору і у віршовому розмірі, у самому сюжеті й у мовленні персонажів (зокрема, Міліціонера). Але, читаючи вірш, людина не тільки усміхається, вона замислюється над отими вищезгаданими дуже-дуже серйозними проблемами! Отаким по-справжньому непереможним є вплив гумору на людей.

У цікавій, необтяжливій формі автор примушує читачів замислитися над проблемами, що мають величезне значення. Я вважаю, такий підхід є правильним, а головне — ефективним. Недарма кажуть, що сміючись, граючи легше і навчатися, і переживати важкі моменти, і працювати. Звісно, є у житті серйозні і зовсім не смішні речі, з яких просто гріх кепкувати, але іноді гумор та іронія потрібні у нашому житті, навіть у несподіваних ситуаціях вони допомагають нам. Якщо сприймати життя з оптимізмом, з доброзичливою іронією, жити стає легше, а щоденні турботи та дрібні негаразди не здаються такими неприємними і не так дратують. Вони вже не здатні стерти з обличчя доброзичливу посмішку, яку, до речі, так приємно дарувати роздратованим та заклопотаним дорослим, змінюючи їхній настрій на краще!На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.