Гумор у нашому житті та в літературі (на прикладі вірша П. Глазового „Заморські гості”) - твір з української літератури

Шкільний твір

Гумор у нашому житті та в літературі (на прикладі вірша П. Глазового „Заморські гості”) - твір з української літератури

Скільки вже було сказано про українських гумор, скільки написано гумористичних поезій, оповідань, байок, комедій! Але минають роки, навіть тисячоліття змінилися, а гумор не зникає з повсякденного життя українців та з літератури! Гумор допомагає нам критично сприймати дійсність, виходити зі складних життєвих ситуацій, легше та оптимістичніше сприймати життя, а головне — самих себе.

Гумористичні твори доводять нам, що навіть серйозні проблеми можна сприймати з гумором, і від того шанси на розв'язання цих проблем зовсім не зменшуються, а навіть навпаки! Мені дуже сподобався вірш П. Глазового „Заморські гості”. Якщо спробувати сформулювати проблеми, окреслені у цій поезії, вийдуть аж надто серйозні речі: проблема української діаспори у Канаді, проблема непоінформованості діаспори про становище в Україні, проблема рівня мовної культури у державі... Навіть моторошно стає: тут слід дисертацію писати чи яку наукову працю... Але ні! Усі ці проблеми вміщуються у один коротенький віршик, до того ж цікавий, з гумором та прихованою іронією! Гумор криється у назві твору і у віршовому розмірі, у самому сюжеті й у мовленні персонажів (зокрема, Міліціонера). Але, читаючи вірш, людина не тільки усміхається, вона замислюється над отими вищезгаданими дуже-дуже серйозними проблемами! Отаким по-справжньому непереможним є вплив гумору на людей.

У цікавій, необтяжливій формі автор примушує читачів замислитися над проблемами, що мають величезне значення. Я вважаю, такий підхід є правильним, а головне — ефективним. Недарма кажуть, що сміючись, граючи легше і навчатися, і переживати важкі моменти, і працювати. Звісно, є у житті серйозні і зовсім не смішні речі, з яких просто гріх кепкувати, але іноді гумор та іронія потрібні у нашому житті, навіть у несподіваних ситуаціях вони допомагають нам. Якщо сприймати життя з оптимізмом, з доброзичливою іронією, жити стає легше, а щоденні турботи та дрібні негаразди не здаються такими неприємними і не так дратують. Вони вже не здатні стерти з обличчя доброзичливу посмішку, яку, до речі, так приємно дарувати роздратованим та заклопотаним дорослим, змінюючи їхній настрій на краще!Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.