Гумор Остапа Вишні - твір з української літератури

Шкільний твір
ОСТАП ВИШНЯ

Гумор Остапа Вишні - твір з української літератури

Остап Вишня своєю зброєю вважав сміх. Його творами захоплюється не одне покоління українців, творчість його знають за кордоном. Л. Кравчук писав: „Його люблять і заокеанські українці — в Канаді, в Сполучених Штатах Америки”.

Дитинство Остапа Вишні було нелегким, але гуморист згадував його з теплотою. Про навчання та успіхи він написав у гуморесці „Перший диктант”. Один із найкомічніших епізодів побудований на використанні омонімів. Письменник використав слова, які однаково звучать, але мають зовсім різне значення. Але п'ятнадцять учнів із шістнадцяти цього не зрозуміли і написали: „...За коляской бежала и лаялася собачка из панской породы”. Наступного дня вчителька, роздаючи зошити, зайшлася веселим сміхом: „Де ви чули, що є на світі собаки панської чи не панської породи?..”

У жартівливому тоні розповів Остап Вишня про життя селянських дітей у гуморесці „Як ми колись учились”. Він показав сходинки „освіти” дітей на селі: гуси, свині, телята, вівці, корови, коні.

Те, про що розповідає у творах Остап Вишня, здається нам чудним, дивним, недоречним, тобто смішним і комічним. Засобів творення комічного дуже багато. Письменник вдається до неправильного тлумачення явищ та подій, перекручення слів, використовує він міжмовні омоніми та несумісні поняття.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.