Шкільний твір
ОСТАП ВИШНЯ

Гумор Остапа Вишні - твір з української літератури

Остап Вишня своєю зброєю вважав сміх. Його творами захоплюється не одне покоління українців, творчість його знають за кордоном. Л. Кравчук писав: „Його люблять і заокеанські українці — в Канаді, в Сполучених Штатах Америки”.

Дитинство Остапа Вишні було нелегким, але гуморист згадував його з теплотою. Про навчання та успіхи він написав у гуморесці „Перший диктант”. Один із найкомічніших епізодів побудований на використанні омонімів. Письменник використав слова, які однаково звучать, але мають зовсім різне значення. Але п'ятнадцять учнів із шістнадцяти цього не зрозуміли і написали: „...За коляской бежала и лаялася собачка из панской породы”. Наступного дня вчителька, роздаючи зошити, зайшлася веселим сміхом: „Де ви чули, що є на світі собаки панської чи не панської породи?..”

У жартівливому тоні розповів Остап Вишня про життя селянських дітей у гуморесці „Як ми колись учились”. Він показав сходинки „освіти” дітей на селі: гуси, свині, телята, вівці, корови, коні.

Те, про що розповідає у творах Остап Вишня, здається нам чудним, дивним, недоречним, тобто смішним і комічним. Засобів творення комічного дуже багато. Письменник вдається до неправильного тлумачення явищ та подій, перекручення слів, використовує він міжмовні омоніми та несумісні поняття.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.