Любов Т. Шевченка до України (за поезією „Садок вишневий коло хати...”) - твір з української літератури

Шкільний твір
ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Любов Т. Шевченка до України (за поезією „Садок вишневий коло хати...”) - твір з української літератури

Тарас Шевченко все життя мріяв жити в Україні, а сам довгі роки поневірявся у чужих краях. Перебуваючи у Петербурзі в казематі, він згадує рідний край, вишневі сади, лісні, працьовитих людей. І все це він. відтворив у невеличкому вірші „Садок вишневий коло хати...”.

Поет палко любив Україну, бо тільки любляча людина могла намалювати таку чудову картину, перебуваючи за ґратами;

Садок вишневий коло хати.

Хрущі над вишнями гудуть.

Плугатарі з плугами Йдуть.

Співають ідучи дівчата,

а матері вечерять ждуть.

Т. Шевченко у такому короткому вірші зумів передати мальовничу картину, у якій злилися життя людини і природи. Він наклав один образ на інший, і перед нами постав український весняний вечір зі своїми неповторними кольорами і звуками. Гудуть хрущі — і все оживає, садок заповнюється білим цвітом, Малює автор образи плугатарів, дівчат, що співають пісню, матері, що чекає свою сім'ю на вечерю.

Поезія „Садок вишневий коло хати...” — один із небагатьох творів Т. Шевченка, де змальована ідилічна картина українського села без кріпаччини і панів. Мабуть, автор передав світлий спогад із дитинства.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.