Ліричність і краса пісні К. Малицької „Чом, чом, чом, земле моя...” - твір з української літератури

Шкільний твір

Ліричність і краса пісні К. Малицької „Чом, чом, чом, земле моя...” - твір з української літератури

Костянтина Малицька — різнобічно обдарована людина, яка палко любила свій край. Свою любов вона передала у вірші „Чом, чом, чом, земле моя...”, який став народною піснею.

У поезії письменниця звертається до землі як до живої істоти. Авторка пояснює дітям значення поняття „рідний край”, батьківщина — це місце, де ти народився, де живуть твої батьки, друзі. Ця земля найдорожча, бо вона полита кров'ю предків:

Тут, тут, тут діди твої

пролили кров свою

за віру і народ.


Зміст вірша пісні близький і доступний кожному, торкається найпотаємніших струн душі. Авторка ставить питання: чому земля така люба, чому чарує своєю красою, чим притягує до себе пташиний спів і плин річок. І сама дає на них відповіді:

Тим, тим, тим, дитино, знай, .

що тут ти вперше світ

уздріла в цвіті літ.

Тим, тим, тим, дитино, знай,

що води ці й ліси —

твій рідний край!

У цій поезії використано багато яскравих засобів, що надають твору щирості, емоційності, виразності.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.