Мамина пісня - твір з української літератури

Шкільний твір

Мамина пісня - твір з української літератури

Материні очі... Мамині завжди натружені руки, які пестять, зігрівають, дарують спокій.

У кожної людини вони назавжди вкарбовуються в пам'ять. Доброта, людяність, чуйність серед нашого такого жорстокого і немилосердного віку. Все це — мати, материнство. Отже, і колискова пісня. Без отих ніжних, чаруючих колискових не має дитинства. Це вони — оті перші пісні над колискою вчать нас добра, вчать відчувати багатоголосся життя, вчать любити і ненавидіти. Вони супроводжують нас у широке життя. З тих перших маминих пісень беруть початок наші тривоги і сподівання, турботи і радощі, смуток і веселість.

Прислухаймося лишень: кожна колискова — то надія на завтрашній день. В ній щедрість материнської душі, цілющість людського добра. Коли мати схиляється над колискою, над своєю кровинкою, вона співає пісню, що має начаклувати дитяті всіляких земних і небесних благ. Вона звертається до Бога, прохає всі сили природи, щоб дали вони дитині талан, силу, здоров'я, вроду. Згадаймо невибагливі рядки:

Соньки — дрімки в колисоньки,

Добрий розум в головоньки,

А росточок у кісточки,

Здоров'ячко у серденько.

А в роточок говорушки,

А в ніженьки ходусеньки,

А в рученьки ладусеньки...

Так хочеться матері бачити своє дитя радісним і щасливим. 1 мов закляття, вона промовляє:

Щоб виросло, не змарніло,

Щоб тяженько не хворіло,

Сили й розуму набралось,

Своїх батьків потішало...

Мати у пісню для немовляти вкладає найсокровенніше. Вона піснею дає дитині свої перші уроки життя. Доньку вчить бути лагідною, доброзичливою, працьовитою і добропорядною:

І вже воно росло

Отцю, матці на потіху,

Добрим людям на послугу.

Отцю, мамці на втішеньку,

Добрим людям на славоньку.

А як що це був синочок, то мав рости мужнім, сильним, відважним, охороняти свою домівку, захищати рідний край.

Рости ж, синку, в забаву,

Козачеству на славу,

Воріженькам в розправу...

Минають роки, і ось уже донька співає мамині пісні над колискою своєї дитини. Співаючи, знов воскрешає таких знайомих зайчика, лисичку, чаєчку. Викликає їх з лісів, неба, річок, озер, аби втішити, розважити.

Гойда, гойда, гойдаша,

Де кобила, там лоша,

Там луг зелененький,

Там зайчик сіренький,

Там качечка кряче,

Там чаєчка плаче,

А ти, вовчик, не ходи,

Бо накоїш там біди.

Поки й світу — буде мати бажати своїй дитині доброї долі. Уже в колисці мати бачить свою дитину дорослою. І хто б не уявлявся матері, та всі діти — однаково щасливі, здорові, усміхнені. Коли чуєш про війни, хочеться заволати на весь світ: “Хіба ж вас народила не жінка, хіба не дарувала чарівних мелодій своїх пісень, не вчила добра, терпимості, людяності? Схаменіться, складіть зброю, ми ж народжені для життя, любові, праці, натхнення“.

І хочеться звернутися до всіх політиків майбутніх і нинішніх: “Не забувайте настанов матерів. Частіше припадайте до народних джерел мудрості, щоб наповнювали вони вас життєдайною снагою, збагачували, робили мудрішими, очищали від бруду ваші душі!“

І я вірю, що не загубляться мамині пісні серед інших мелодій. Що не забудемо їх, не обкрадемо самих себе, дітей та онуків своїх.

Творімо ж добро! Живімо по совісті, не забуваючи, що:

Кожна наша дорога —

Зморшка нова у нені,

Кожна наша тривога—

Пасемце сиве у неї.

Хай лине пісня над землею, пісня радості, любові, наснаги. А ти, Господи, допоможи нам у цьому! Благослови нас, Боже, добром, здоров'ям, хорони від злого, дай нам сили перемогти всі труднощі!Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.