Історична основа поеми О. Олеся „Печенізька облога Києва” - твір з української літератури

Шкільний твір

Історична основа поеми О. Олеся „Печенізька облога Києва” - твір з української літератури

Олександр Олесь любив Україну, пишався її славною історією, у творах прославляв славних синів і дочок своєї Батьківщини.

У літописі „Повість минулих літ” під роком 969-м є згадка про хлопчика, який урятував Київ від навали печенігів. Цей сміливий підліток зумів добратися до Дніпра, перепливти річку і повідомити русичів: „Якщо ви не підступите завтра рано під город, — здадуться люди печенігам”.

На основі цієї легенди Олександр Олесь створив історичну поему „Печенізька облога Києва”, у якій уславив подвиг невідомого героя. Забулося ім'я хлопчика, та довго житиме в віках відважний і кмітливий, винахідливий і витривалий герой поеми. Він зумів обдурити дорослих воїнів, перебратися через Дніпро.


Навздогін летять стріли,

А мале хлоп'я давно вже

степом котиться-летить...

Сяють вогниками очі,

серце пташкою тремтить.


І повів славний Претич вояків, і визволили вони Київ.

З того часу минуло багато століть, „і давно вже в серці нашім вмерло лицаря ім'я”, а відважний подвиг житиме вічно.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.