Шкільний твір на тему - Загальна характеристика прозової спадщини Івана Багряного

9 КЛАС
Твори з української літератури
Іван Багряний

Шкільний твір на тему - Загальна характеристика прозової спадщини Івана Багряного

За своїм світобаченням Іван Багряний був романтиком і „невиправним мрійником“. Він хотів, щоб усі жили в мирі й злагоді, прагнув згуртувати людей, повернути їх до християнських заповідей. Ця людина — безмежно закохана в рідну землю, людина-патріот, — за любов до України була звинувачена в українському буржуазному націоналізмі та пройшла всі кола радянського тоталітарного пекла.

Однією з головних тем творчості Івана Багряного є викриття системи більшовицького терору, показ жорстоких і підступних методів роботи каральних органів. Він є автором багатьох збірок поезій, ряду поем, роману у віршах. Але найвагомішу частину його творчого доробку становлять прозові полотна: „Людина біжить над прірвою“, „Тигролови“, „Сад Гетсиманський“, „Буйний вітер“, „Огненне коло“...

Його роман „Сад Гетсиманський“ був чи не першим твором емігранта з СРСР, який розповів правду про жахливий катівський механізм тогочасної влади. Твір написаний наприкінці 40-х років. Автор розповідає про страхіття сталінської інквізиції, про незалежність людського духу, про гідність, чесність справжніх лицарів, які віддані своїй Вітчизні. І. Багряний порушує проблему боротьби за людське у людині, вірність гуманістичним ідеалам, проблему боротьби добра і зла, утвердження демократичних принципів існування суспільства.

Перед нами постають мужні та цілісні натури героїв твору, які боролися з режимом, боролися з собою, боролися за себе. їх безпідставно і безглуздо обвинувачували у неземних гріхах, фальсифікували злочини, але вони перемагали, якщо не фізично, то духовно.

Твір „Тигролови“ — один з тих нечисленних художніх творів, який дарує нам образне бачення українських переселенців на далекий Схід. Роман відкриває нам чудово зображену природу далекого Уссурійського краю з її величними горами, бурхливими гірськими ріками, з багатим тваринним світом. Герої твору вражають своїм вільнолюбством, сміливістю, фізичною витривалістю та просто людською привабливістю. Автор показує трагедію нашого народу в комуно-фашистській імперії, стверджує думку про незнищенність українського національного духу навіть у таких жахливих умовах.

Романи І. Багряного сповнені життєлюбності та оптимізму. Його герої знають, що тоталітарне суспільство не має майбутнього, бо воно зневолює почуття власної гідності та спрямоване проти людини.

Отже, через його героїв ми бачимо самого автора — сильну особистість, закохану в життя і переконану, що Україна неодмінно матиме прекрасне майбутнє.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.