Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення
Пісні

7 КЛАС
Твори з розвитку звяз'ного мовлення

Пісня - Твір-роздум з елементами опису

Відомий український поет і письменник І. Франко казав: «Пісня і праця — великі дві сили!» Давайте замислимося, чому це «сили»? Споконвіку живе в Україні пісня, поєднавши в собі пристрасне, емоційне слово з чарівністю музики. Вона супроводжує людей все життя — від колиски до могили, бо немає такої події або такого почуття, що не знайшло б свого відображення в пісні. Материнська колискова, ніжна пісня кохання, весільна співанка, бойовий гімн, врешті — пісня-голосіння над померлим. Вона, як і доля народу, виростала на черствому хлібі історичних подій. Цілі історичні періоди відомі нам саме з пісень. Ліна Костенко казала:

Історії ж бо пишуть на столі,

Ми ж пишем кров’ю на своїй землі,

Ми пишем плугом, шаблею, мечем,

Піснями і невольницьким плачем.

Не завжди ми знаємо авторів пісень — багато серед них безіменних, але відомі імена їх творців оповиті легендами. А скільки було безіменних козацьких кобзарів, що славили рідний край, підтримували бойовий дух наших славних лицарів і самі часом гинули разом з вояками! Пісні-думи зберегли для нас, нащадків, як пам’ять про славні подвиги і героїзм захисників Вітчизни. За словами знову ж таки Ліни Костенко:

Про наші битви на папері голо

Лише в піснях вогонь отой пашить…

Кожна пісня — це вже характер. Були й інші пісні. «Реве та стогне Дніпр широкий», — співаємо ми й сьогодні.

І в мирні часи пісня поруч з ними. Існує безліч прекрасних пісень, що прославляють волю і незалежність нашої Батьківщини, підкреслюють безсмертну красу нашої мови.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.