8 КЛАС
Твори з розвитку звяз'ного мовлення

Шкільний твір на тему - Шпаргалка - Твір-дослідження

Від чого відбулося слово „шпаргалка”? Як з’явилося слово шпаргалка, наука точно не знає. Можливо, за основу був узятий корінь -тппар-, від „шпарити швидко, без запинки”. Друга версія — шпаргалка походить від санскритського „shoargalle”, що означає „секретний, таємний документ”.

Але вірогіднішою представляється версія, що це слово, як і багато інших, пов’язані з освітою, дісталося нам в спадок від стародавніх греків. Шпаргалка — від польського „szpargaly” — непотрібні, списані папери, в польський прийшло з латині („sparganom” — пелюшка, лахміття), куди, у свою чергу, було запозичене з грецького („sparganom” — лахміття, ганчірки). Тобто шпаргалка — це пелюшка, виходить.

У сучасному значенні шпаргалка уживається з кінця XIX — початку XX століття. Хоча, безумовно, шпаргалки були відомі набагато раніше. Стародавні шпаргалки писалися стародавніми учнями на вощених глиняних табличках, які не можна заховати в кишені або за пазуху. Паперу тоді ще не існувало, а папірус і пергамент коштували дорого. Учні, що користувалися глиняними шпаргалками, часто попадалися, піддавалися стягненням, а іноді навіть, як нездібні бути громадянами в майбутньому, — скидалися з кручі в бушуюче море. Уявляєте собі старогрецького учня, який несе на іспит десяток глиняних табличок під тунікою?На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.