6 КЛАС
Твори з української літератури
ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО

Шкільний твір на тему - Енергійні та відчайдушні (за повістю Всеволода Нестайка „Тореадори з Васюківки”)

Всеволод Нестайко народився в місті Бердичеві на Житомирщині в родині службовців. Він закінчив філологічний факультет Київського державного університету. Потім працював у редакціях журналів „Дніпро”, „Барвінок”, у видавництві „Молодь”, де було надруковано його першу книгу „Шурка і Шурко”. Він писав кіносценарії, твори для дітей, найвідоміші з яких: „В країні сонячних зайчиків”, „Пригоди Грицька Половинки”, „Незвичайні пригоди у лісовій школі”, „П’ятірка з хвостиком” та інші. Рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури книжку „Тореадори з Васюківки” включено до особливого Почесного списку Г.-Х. Андерсена, а фільм за цим твором одержав Гран-Прі на Міжнародному фестивалі в Мюнхені. Повісті й оповідання В. Нестайка перекладені багатьма мовами світу.

„Тореадори з Васюківки”- це пригодницько-гумористична повість. Історія ця надзвичайно цікава. Події, описані автором, настільки захоплюючи, що хочеться читати цю книгу від першої до останньої сторінки ще і ще.

Головні персонажі повісті — це Ява Рень і Павлуша Загородній. Вони звичайні школярі-підлітки, що мешкають у селищі Васюківка, бешкетники, фантазери та „зривщики дисципліни”.

У одного з них дуже незвичне ім’я — Ява. В повісті розповідається, що то він сам себе так назвав, коли йому було лише півтора роки. Чи то воно, пискля мале, хотіло сказати: „Я — Ваня”, а вийшло „Ява”..., але причепилося оте „Ява” до нього, як реп’ях до собачого хвоста. У Івана „руде скуйовджене волосся, а обличчя хлопця рясно вкрите веснянками.” Ява Рень — енергійний і відчайдушний хлопець. Зазвичай саме він є ініціатором різноманітних вигадок: то метро під Васюківкою прокласти, то влаштувати бій биків, то організувати шкільний театр. Але хлопець здатний не тільки на бешкетування: коли сталася прикра подія з переекзаменовкою, то він влітку сумлінно готувався до перескладання екзамену з української мови на „безлюдному” острові, дібравши собі ім’я „Робінзон Кукурузо”.

Павлуша Загородній — це кращий друг Яви. Він більш врівноважений і спокійний хлопець. Він захоплюється малюванням і мріє стати льотчиком, але не менше за Яву полюбляє різноманітні пригоди й таємниці.

Васюківські „тореадори” завжди мають благородні наміри, але через брак досвіду і знань, на жаль, іноді потрапляють у прикрі ситуації. Нерозлучні друзі, обмірковуючи вчинки, вміють усвідомити помилки й намагаються їх не повторювати, хоча відразу ж вигадують і здійснюють нову „авантюру”. Тому читачі з цікавістю довідуються про пошуки незнайомця з тринадцятої квартири, зйомки в кіно, про допомогу хлопців під час рятування рідного села від стихійного лиха, про викриття двох місцевих „шпигунів”.

Бажання і наміри Яви і Павлуші дуже зрозумілі їх одноліткам. Напевно, головне, про що хоче сказати автор: дружба - це велика сила! І так важливо мати поруч вірного і відданого товариша, який піде за тобою в огонь і у воду, не зрадить, завжди допоможе в скрутній ситуації. Бо він-справжній!На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.