Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

5 КЛАС
Твори з розвитку звяз'ного мовлення

Ти і твій хліб

Хліб… Чи замислювались ви коли-небудь, чому він відіграє таку важливу роль у нашому житті? Чому він користується такою величезною повагою серед людей: чине тому, що з самих перших етапів розвитку людства хліб був найбільшим з багатств: у кого був хліб, той жив добре. Ніщо так не турбувало людей, як його відсутність. Це можна побачити і в Біблії, і в єгипетських та вавилонських джерелах. Пам’ятаєте Йосифа, який врятував Єгипет від голоду та на знак подяки був зроблений другою людиною в державі, і його братів, які продали його за гроші, а потім прийшли у Єгипет до Йосифа за хлібом?

З давніх-давен завойовники намагалися відібрати у підкорених найцінніше: коштовності і хліб. А коли залишали чужу землю, то обов’язково знищували той хліб, що не могли взяти з собою, і спалювали посіви. Бо розуміли, зо без хліба постраждалі не швидко відновлять сили таз можуть помститися… Щоб виростити хліб, люди тяжко працювали. А ті, хто бажав легкого життя не хотів працювати, повинні були мати, по-перше, легкий хліб, тобто відбирати його у хліборобів. Тому останні й мали відстоювати плоди своєї праці зі зброєю в руках. І помиляються люди, які вважають, що війні відбувалися заради золота або коштовних каменів.

Так, загарбники брали їх, бо мали змогу купити хліб. Але головним яблуком розбрату була завжди земля. Не важко зрозуміти причину. Авжеж, земля народжує хліб. Історія знає приклади, коли золото втрачало свою вартість і привабливість. Наприклад, під час своїх походів Олександр Македонський отримав стільки золота, що воно стало цінуватися в три рази нижче! А чому так: бо справжнім еталоном ціни завжди був хліб. Пригадаймо легенду про чоловіка, який благав богів, щоб все від його дотику перетворювалося на золото. Небеса задовольнили його прохання. Але невдовзі ці людина померла від голоду, бо їжа також перетворилася на метал. Зрозуміли? Золотом не наїсися!

Майже у всіх народів існує звичай зустрічати гостей хлібом-сіллю. Вважається, що це допомагає налагодити добрі стосунку між прибульцями та господарями. Хазяїн показував, що готовий поділитися найдорожчим, демонстрував свою гостинність.