11 КЛАС
Твори з української літератури
ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО

Шкільний твір на тему - Олександр Довженко — кінорежисер

Олександр Довженко — самобутній новатор у кіномистецтві і в літературі — є визначним явищем в історії української літератури.

Будучи водночас і режисером, і письменником, він мав серце полум'яного патріота своєї землі.

Олександр Довженко робив для газети шаржі, карикатури, малював, але це вже його не задовольняло. Почав думати про „молоде мистецтво” — кіно. І так, як від природи він був сатириком, дивлячись фільми, подумки вказував на недоліки режисера у певних сценах.

І ось червень 1926 року, на Одеській кінофабриці режисер Довженко ставить першу короткометражну комедію „Вася — реформатор”, потім „Ягідки кохання”. У них молодий кіномитець показує кумедні пригоди.

Через рік виходить новий серйозніший фільм „Сумка дипкур'єра”, у якому автор розповідає про героїчний подвиг радянського дипломата.

Після виходу на екран фільму „Звенигора” Довженко одразу став відомим на весь світ. Він чарував усіх режисерською фантазією, вмінням поєднати реальність і фантастику, епос і побут.

А далі з'являються „Арсенал” (про січневе повстання київських арсенальців проти буржуазії), „Земля” (шедевр світового кіно про вселюдські проблеми: земля і людина, людина і смерть, кохання), „Щорс і „Тарас Бульба” (змалювання історичних постатей у нерозривному зв'язку з народом).

Після війни створює кіноповісті „Україна в огні” та „Повість полум'яних літ”, яких подає факти нечуваного героїзму радянських воїнів.

Кольоровий фільм „Мічурін” схвилював глядача, бо автор показав подвижницьке життя великого науковця.

Шедевром О. Довженко є „Поема про море”, бо в нього він вклав „останні свої сили у величне діло, аби прославити народ свій у праці і в серцях інших народів, і в наступних часах у його безсмерті”.

На жаль, не все написане він зміг поставити, але його дружна Юлія Сонцева зробила це після смерті видатного кіномитця.

Олександр Довженко — справжній творець, який показував прекрасні національні риси.