Шкільний твір на тему - Наша пісня, наша дума

7 КЛАС
Твори з розвитку звяз'ного мовлення

Шкільний твір на тему - Наша пісня, наша дума

Наша пісня, наша дума

Не вмре, не загине...

Т. Шевченко

„Роздавав Бог скарби усім країнам, але забув Україну. Підійшла вона до нього та спитала: „А що ж мені даси, батьку?” Замислився Бог, адже роздав уже всі свої скарби, і сказав: „Нехай буде пісня...” І стала пісня частиною життя України...” Не менше значення мали для українського народу й думи. Бо в піснях і думах — уся наша духовна міць, наша історія, наше майбутнє.

Візьмемо „Думу про Самійла Кішку”. В ній розповідається про втечу народного героя, захисника Вітчизни, Самійла Кішки з турецької неволі. З його образі втілені кращі риси справжнього козака: сміливість, сила, кмітливість, волелюбність, які мають бути взірцевими для нащадків.

Дума „Хмельницький і Барабаш” розкриває образ великого українця — мудрого гетьмана, талановитого полководця, полум'яного патріота Богдана Хмельницького, протиставляючи йому образ зрадника Барабаша.

„Дума про Марусю Богуславку” змальовує образ справжньої української дівчини — ніжної, красивої, але водночас сильної, сміливої, здатної на самопожертву задля врятування своїх співвітчизників.

Дума „Світ великий, край далекий, та ніде прожити...” описує трагічні сторінки нашої історії, показуючи тугу й біль українського народу через зруйнування Запорозької Січі:

„А вже ж москаль Запорожжя кругом облягав...

А вже ж москаль, а вже москаль Січ обступав...

А москалі не дрімали, запал обдирали,

А московськії старшини церкву грабували”.

Тепер поговоримо про пісню. Багато віків вона супроводжувала українців протягом усього життя. Новонароджена дитина чула першу в житті й, мабуть, найкращу і найніжнішу пісню — материнську колискову. Підростаючи, вона сама починала співати пісні: навесні — веснянки, влітку — купальські, взимку - колядки, щедрівки тощо. Потім приходило перше кохання, а з ним — ліричні, задушевні пісні. Далі — весілля, яке, звичайно, не обходилося без пісень весільних. Родинне життя приносило нові радощі й клопоти, які виливалися у родинно-побутових піснях. І так — до самої смерті: у радості й у горі, крізь сміх і крізь сльози пісня була поруч із людиною.

Неперевершені пісні створив український народ про своїх героїв — запорозьких козаків. Кращі їхні риси— мужність, хоробрість, вірність рідному народові — відтворено в образі легендарного Байди.

Пісні й думи —це наша історія, традиції, втілення народної мудрості, духовності, моральності. Тому ми маємо цінувати їх, вчитися з них бути гідними синами і доньками своєї Батьківщини й передавати ці безцінні скарби наступним поколінням.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.