Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Екскурсія в Музей природи (твір-оповідання на основі власних вражень)

У Харкові багато музеїв, але мені найбільше подобається Музей природи, розташований у центрі міста в старовинному будинку. На жаль, у цей музей не можна піти без групи, самому, адже він є ще й науковим закладом, де працюють учені.

Щороку наш класний керівник організовує екскурсію в Музей природи. Ми вже ознайомилися з експозицією метеликів та інших комах з усього світу, відвідали зали, де розміщені скелети доісторичних тварин. А цього року нам провели екскурсію, де експонуються створіння підводного світу. Молодий екскурсовод-науковець розповів про життя, яке буяє в глибинах океану. Ми почули багато цікавого про найбільшу тварину у світі — кита, який харчується найменшими створіннями — планктоном. Кит роззявляє величезного рота, в який затягує тонни води з поживою, пропускає воду через велику кількість пластинок — китовий вус — і виштовхує її через отвір у голові. Я думав, що тварини, які живуть у воді, — риби, але в музеї дізнався, що кити і дельфіни — ссавці, адже вони дихають повітрям і вигодовують своїх дітей молоком.

Серед китів вирізняється кашалот, який має гострі зуби і нападає на величезних кальмарів і восьминогів, за якими, надовго затримуючи дихання, пірнає в глибину на цілих тисячу метрів.

Переходячи від стенда до стенда з фотографіями, ми надовго зупинилися біля виставки з малюнками, скелетами, опудалами незвичайних риб-мисливців. Ось акула, у якої замість носа довга пилка, якою вона не тільки викопує з піску поживу, а й захищається чи нападає. Поряд з рибою-пилою зображення найбільшої у світі риби — двадцятиметрової китової акули. Така акула-каракула — навіть у залізничному вагоні не поміститься, а їсть лише маленьких оселедців. А ось іщеодин вид акули — риба-молот. Її голова й справді схожа на великий молот, який може бути грізною зброєю.

Дві години екскурсії промайнули непомітно. Зала морських тварин і риб здивувала нас безліччю цікавих експонатів. Звичайно, про життя в річках, моряхiокеанах ми знаємо достатньо. Але виставка, де можна побачити різних морських тварин,— це вам не картинка в телевізорі чи малюнок у підручнику. У музеї ми по-іншому сприймаємо інформацію, краще запам’ятовуємо, пов’язуємо почуте й побачене з реальним життям.

У Музеї природи безліч експозицій. Я впевнений, що наш клас ще не раз прийде сюди, щоб знову і знову дивуватися різноманітності життя на нашій планеті.