Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Мій родовід (твір-розповідь)

Кажуть, що більшість англійців знають свій родовід ледь не до сьомого коліна. Вони бережуть пам’ять про своїх далеких предків, знають історію свого роду і передають її дітям, щоб ті пам’ятали, чиї вони нащадки.

На жаль, я знаю свій родовід не далі четвертого коліна. Мої прадіди і діди були чесними, порядними, роботящими людьми. Один із них, Дмитро Михайлович, народився 1923 року в селищі Золочів, що на Харківщині, у простій селянській родині.

У 1941 році, коли почалася Велика Вітчизняна війна, прадіду виповнилося вісімнадцять років. Він міг не йти на фронт, адже працював на заводі і мав бронь. Але Дмитро Михайлович після кожної зміни йшов у військомат і писав заяви просвоє бажання захищати Батьківщину. На фронт він потрапив перед тим, як фашисти захопили Харківщину.

Мій прадід брав участь у Курській битві, коли німці зазнали нищівної поразки. Він звільняв Україну, Білорусію, Польщу, Чехословаччину від фашистських загарбників, був нагороджений багатьма орденами і медалями. На жаль, я майже не пам’ятаю мого прадіда, адже був ще маленьким, коли він пішов із життя. У моїй сім’ї зберігаються нагороди Дмитра Михайловича, а дідусь часто розповідає про подвиги свого батька. Слухаючи ці розповіді, я намагаюся якомога більше запам’ятати, адже це історія не лише мого роду, а й усього народу, який мужньо боровся з ворогом, захищав не лише свою свободу, а й свободу інших європейських народів.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.